Strona główna / Lokalne / Prezydent pisze do prezesa. W obronie kotów

Prezydent pisze do prezesa. W obronie kotów

– Zima to trudny okres dla kotów wolno żyjących. Ich przetrwanie zależy przede wszystkim od dobrej woli i wrażliwości każdego z nas –  czytamy w piśmie do Dyrektora Zakładu Świnoujście Morska Stocznia Remontowa Gryfa S.A., które w imieniu prezydenta miasta napisała jego zastępca Barbara Michalska. Chodzi o wprowadzony na terenie stoczni zakaz dokarmiana wolno żyjących tam kotów.

– Rozumiemy, że stocznia ma problem z kotami. Ale jego rozwiązaniem nie może być zakaz ich dokarmiana – uważa Barbara Michalska. – To jest po prostu nieludzkie.

W piśmie do dyrektora zastępca prezydenta prosi o zniesienie tego zakazu, a także w imieniu Miasta Świnoujście oferuje pomoc w zakupie karmy, opieki weterynaryjnej oraz pokrycia kosztów zabiegów sterylizacji i kastracji.

– Zwierzęta wolno żyjące, w tym koty, stanowią dobro ogólnonarodowe i powinny mieć zapewnione warunki rozwoju z swobodnego bytu. Są także niezbędnym elementem miejskiego ekosystemu – pisze Barbara Michalska.

Zwraca również uwagę, że pozbawienie kotów możliwości bytowania w ich dotychczasowych miejscach jest wbrew Ustawie o Ochronie Zwierząt.

Proponuje także rozwiązanie problemu poprzez ustawienie budek dla tych zwierząt.

– Koty potrzebują stałego, wydzielonego specjalnie dla nich schronienia – uważa Barbara Michalska.  – Budki ograniczyłyby ich dostęp do budynków stoczni. Pozwoliłyby również na utrzymanie czystości w miejscu ich bytowania.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.