Strona główna / Lokalne / Poznaj korzyści z pozycjonowania strony internetowej

Poznaj korzyści z pozycjonowania strony internetowej

– Pozycjonowanie strony ma ogromny wpływ na jej miejsce w wynikach wyszukiwania. Jak wiadomo, zdecydowana większość ruchu w sieci pochodzi właśnie z Google i jemu podobnych. Pierwszą z korzyści płynących z dobrego pozycjonowania strony jest więc zwiększenie ruchu na naszej witrynie. O kolejnych zaletach i korzyściach płynących z wypromowania naszej strony odpowie specjalista z tej branży, Marek Masalski, freelancer z Białegostoku. Marku zacznijmy od tego właśnie pytania. Jakie korzyści możemy uzyskać, pozycjonując naszą stronę internetową.

–  Pozycjonowanie gra niezwykle ważną rolę, w momencie, gdy chcemy zarobić na naszej twórczości. Nie da się ukryć, że główną korzyścią z wysokiej pozycji naszej strony w wyszukiwarce jest przede wszystkim to, że uzyskany dzięki temu ruch można zmonetyzować. Korzystają z tego zarówno blogi tematyczne, jak i sklepy, które w ten sposób mogą osiągnąć większą sprzedaż. Jak mówi stare powiedzenie: “Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o pieniądze”. Owszem, istnieją pewne wyjątki, zdarzają się ludzie, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą i cieszą się, gdy ktoś z niej korzysta, ale takich filantropów jest niewielu. Zdecydowana większość po prostu zmienia ruch na witrynie w pieniądze. Wysoka pozycja w Google to także pewna gwarancja wiarygodności i zaufania. Im częściej pojawiamy się na czołowych pozycjach w wynikach, tym prędzej klienci zdobędą do nas zaufanie i tym szybciej rozwiniemy biznes. Co więcej, wszystko tu pięknie się zazębia. Nowi czytelnicy naszego bloga, to także nowe osoby lubiące naszego fanpage, czy też konto na Instagramie. To pozwala nam wprowadzić kolejne sposoby zarobku. I tak w kółko. Można więc rzec, że pozycjonowanie to inwestycja na całe życie, gdyż jak raz zdobędziemy zaufanie, to bardzo ciężko je stracić. No, chyba że naprawdę się o to postaramy.

– Czy to całe pozycjonowanie jest trudne? Czy zwykła osoba z ulicy, która zapragnie założyć swojego bloga, ma szansę na osiągnięcie pierwszych miejsc w wynikach wyszukiwania? Z tego, co się orientuje, cała ta branża obrosła pewnym mitem, mówiącym, że tylko profesjonaliści są w stanie odpowiednio wypozycjonować naszą stronę.

– Z jednej strony każdy jest w stanie pozycjonować swoją witrynę, ale mało kto da radę zrobić to tak naprawdę dobrze. Jest to bardzo trudne zajęcie, które wymaga czasu i cierpliwości, a w momencie, gdy myślimy, że wszystko już jest ok, nagle okazuje się, że tego czasu potrzebujemy jeszcze więcej. Co może zrobić zwykła osoba? Bardzo wiele można osiągnąć, stosując zwykłe słowa kluczowe. Pozycjonowanie stron w dużej mierze opiera się właśnie na odpowiednim doborze wyrazów i fraz, tak, by użytkownikom byłoby bardzo łatwo trafić na naszą witrynę z poziomu wyszukiwarki. Skąd jednak wiedzieć, jakie słowa są pożądane? Wystarczy wejść w Planer słów kluczowych od firmy Google i tam jasno na białym mamy pokazaną popularność danych fraz i ilość ich wyszukań w skali miesiąca. Nie jest to najlepsze narzędzie, gdyż dostajemy tu tylko ogólne wyniki, bez większych konkretów, ale analizując dokładnie to, co zobaczymy, jesteśmy w stanie trafić z naszym artykułem na pierwszą stronę wyników wyszukiwania. Na top 3 jest to jednak zbyt mało. Co jeszcze? Sama konstrukcja adresów url na naszej stronie. Wszelkiego rodzaju dziwne łamańce nie są dobrze widziane przez Google. Jeśli tworzymy podstronę, starajmy się w jej nazwie umieścić słowa kluczowe adekwatne do znajdującej się na niej treści.

– No dobrze, to po co nam pozycjonerzy?
– To, co opowiedziałem, to tylko wierzchołek góry lodowej. Profesjonalni pozycjonerzy mają do dyspozycji mnóstwo drogich narzędzi, które nie tylko usprawniają pracę, ale także pozwalają ingerować w nieco większą ilość zagadnień niż opisane powyżej. Tylko w taki sposób można doprowadzić witrynę na najwyższe miejsca w wynikach wyszukiwania. Same słowa kluczowe to początek drogi na szczyt, a kolejne kroki zależą od wielu innych czynników, które trzeba dobierać w zależności od tematyki witryny, celów, które chcemy osiągnąć i wielu, wielu innych.

– Już rozumiem. Pozycjonowanie stron internetowych to nie jest coś, co można robić wedle schematu. Do wszystkiego musimy podejść indywidualnie.

Dziękuję za rozmowę.
– Ja również dziękuję.

 

 

artykuł sponsorowany

Zobacz również

Niemcy umieściły Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka. Co to oznacza?

Instytut Roberta Kocha ogłosił, że od niedzieli Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego …

Jeden komentarz

  1. Bardzo interesujący artykuł. Aby poszerzyć temat zapraszam do zapoznania się z kompleksowym poradnikiem o pozycjonowaniu stron. Pozdrawiam, Aneta
    Link do poradnika: https://pomoc.webwavecms.com/pozycjonowanie-i-marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.