Strona główna / Lokalne / Wapnica. Wystawa fotografii Zobacz jak tu pięknie”

Wapnica. Wystawa fotografii Zobacz jak tu pięknie”

O tym jak piękna i fascynująca jest przyroda naszej gminy, przekonać się mogli wszyscy, którzy 30 października w środę pojawili się na wystawie Jana Magdy pod takim właśnie tytułem.

Na wystawie zaprezentowano niewielką część z bogatej kolekcji zdjęć Jana Magdy leśniczego, wieloletniego pracownika Wolińskiego Parku Narodowego i miłośnika przyrody, który nie tylko pięknie ją uwiecznia, ale z pasją o niej opowiada. Poza zdjęciami J. Magdy zaprezentowano zdjęcia pięciorga innych lokalnych fotografów.

W codziennym pośpiechu i zagonieniu rzadko mamy okazję na zauważenie tak szczegółowo przyrody, jak obejrzeć można na prezentowanych zdjęciach. Wielobarwny motyl, sarny zastygłe w bezruchu, zachody słońca zachwycające kolorami. Urzekająca magia przyrody. Te zdjęcia świadczą o głębokiej wrażliwości i wyczuciu autora na otaczający świat. A okazji do zdjęć nie brakuje w otaczającym nas Wolińskim Parku Narodowym, z mnóstwem punktów widokowych, pięknych krajobrazów i bogactwem żyjących zwierząt.

Wystawa Jana Magdy jest pierwszą z trzech, które organizowane będą w wapnickiej „Wiklinie” w ramach programu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego ,,Społecznik”, pn.” Zobacz jak tu pięknie”. Wernisaż był doskonałą okazją do spotkania mieszkańców naszej Gminy, a oni nie zawiedli licznie przybywając do Wapnicy.

Sołtys Wapnicy, Katarzyna Auguścik składa podziękowania firmie Printis J. Lewandowskiego za wydruk dodatkowych zdjęć i jednocześnie zaprasza na obecną wystawę codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 13.00.
Serdecznie zapraszamy, naprawdę warto oderwać się choć na chwilę od codzienności i zanurzyć w piękno przedstawione na fotografiach.

Joanna Ścigała
Rzecznik Prasowy UM
w Międzyzdrojach
Fot. Artur Kubasik

Zobacz również

Piłka koszykowa dziewcząt w ramach liceliady 2022/2023

W środę 1 lutego, w hali sportowej Uznam Arena przy  ulicy Grodzkiej 5 odbyły się …

Jeden komentarz

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Nawet w takiej Wapnicy więcej się dzieje, niż w tej Świnoujskiej dziurze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.