Strona główna / Lokalne / Skosztuj wybornej gęsiny w świnoujskiej Restauracji BULAJ

Skosztuj wybornej gęsiny w świnoujskiej Restauracji BULAJ

Gęsina podczas Narodowego Święta Niepodległości to wyjątkowa tradycja. W Restauracji BULAJ, zlokalizowanej w hotelu INTERFERIE Medical SPA**** w Świnoujściu, można już skosztować jedynego w swoim rodzaju listopadowego menu – z najzdrowszym rodzajem mięsa, czyli gęsią w roli głównej.

Restauracja BULAJ oferuje w tym roku wysublimowane niepodległościowe menu, które doceni każdy smakosz, gustujący w daniach nawiązujących do historii św. Marcin. Jako przystawkę skosztujemy tu m.in. gęsiej wątróbki, skąpanej w cydrze i figach, z nutą wanilii. Miłośnicy polskich pierogów spróbują te nadziewane delikatnym gęsim farszem i kaszą gryczaną.

– W Restauracji BULAJ podążamy bardzo mocno za ideą slow food w kulinariach. Właśnie dlatego w tym miejscu można znaleźć dopracowane i wyszukane menu, które zmieniamy w zależności od sezonu i uzupełniamy o menu specjalne. Gęsina na św. Marcina to właśnie coś specjalnego. Osoby, które gustują w tych smakach, zapraszamy do Restauracji BULAJ na to wykwintne menu przez cały najbliższy miesiąc – mówi Jacek Karbowiak, szef kuchni w Restauracji BULAJ i INTERFERIE Medical SPA**** w Świnoujściu.

Jako danie główne w restauracji będzie serwowana pierś z gęsi sous vide, przygotowywana w specjalnej kąpieli wodnej i podawana wraz z batatami, aksamitną czerwoną kapustą, jabłkami i sosem żurawinowym. Wśród deserów będzie można skusić się m.in. na tradycyjny sernik z owocami morwy, karmelizowaną gruszką i crunchem piernikowym. Koneserzy win skosztują z kolei doskonałego, świętomarcińskiego wina z winnicy Turnau.

Menu „Gęsina na św. Marcina” będzie dostępne w Restauracji BULAJ, w hotelu INTERFERIE Medical SPA**** od 09 listopada do 01 grudnia 2019. Rezerwacji stolików można dokonywać pod numerem telefonu 91 381 25 11.

Restauracja BULAJ mieści się we wnętrzach hotelu, przy ulicy Uzdrowiskowej 15 w Świnoujściu i jest dostępna zarówno dla gości hotelowych, jak i wszystkich mieszkańców miasta oraz turystów.

 

Artykuł sponsorowany

Zobacz również

Anakonda 20 na morzu. Zobacz zdjęcia!

Zabezpieczenie interesów państwa na obszarach morskich, obrona wybrzeża od strony morza i lądu we współdziałaniu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.