Strona główna / Lokalne / Inwestycje. Przejście na plażę będzie, ale nie w przyszłym roku
DCIM100MEDIADJI_0272.JPG

Inwestycje. Przejście na plażę będzie, ale nie w przyszłym roku

Od 2016 roku mieszkańcy dzielnicy Łunowo w Świnoujściu czekają na budowę bezpiecznego przejścia na plażę. Dzisiaj ryzykują przechodząc przez torowisko. Okazuje się, że droga nie powstanie szybko, bo najpierw muszą zakończyć się projekty budowy drogi S3 biegnącej za torami – informuje Twoje Radio 99,5 FM.

– Według inżynierów prościej jest zrealizować tunel pod torami i pod estakadą. Mając na myśli estakadę myślę o drodze S3, bo ten układ drogowy będzie wyglądał tak: rondo, bok tory, a za nimi estakada. Bezpieczne dojście do plaży jest potrzebny z uwagi na bezpieczeństwo i temat jest aktualny, ale w przyszłym roku na pewno nie ma takiej możliwości, aby go zrealizować – mówi prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Pierwotnie w tym miejscu miała powstać kładka nad torami, jednak pomysł zamieniono na tunel. To podrożyło inwestycję z planowanego ponad 1 mln złotych do blisko 8.

– Według inżynierów prościej jest zrealizować tunel pod torami i pod estakadą. Mając na myśli estakadę myślę o drodze S3, bo ten układ drogowy będzie wyglądał tak: rondo, bok tory, a za nimi estakada. Bezpieczne dojście do plaży jest potrzebny z uwagi na bezpieczeństwo i temat jest aktualny, ale w przyszłym roku na pewno nie ma takiej możliwości, aby go zrealizować.

Zobacz również

Castorama Smart w Świnoujściu już otwarta

13 października o godzinie 8.00 w Świnoujściu otwarta została Castorama Smart. To już 90. sklep …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.