Strona główna / Lokalne / Sport. Bieg Niepodległości z udziałem zawodników z sekcji LA OSIR „Wyspiarz”
dav

Sport. Bieg Niepodległości z udziałem zawodników z sekcji LA OSIR „Wyspiarz”

Święto Niepodległości, to wyjątkowe święto obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r., po 123 latach zaborów (1795–1918). Jest to jedno z najważniejszych świąt dla Polaków oraz doskonała okazja, aby poprzez sport uczcić pamięć o tych, którym zawdzięczamy nasze Państwo.

Młodzi lekkoatleci z sekcji LA OSIR „Wyspiarz” uczcili ten ważny dzień w wyjątkowy sposób. Podobnie jak w ubiegłym roku wzięli udział w Goleniowskiej Mili Niepodległości. Sportowym wysiłkiem oddali cześć ludziom, którzy poświęcili życie, abyśmy współcześnie cieszyli się wolnością.

Dzień ten z pewnością niezapomniany, pełen wrażeń i sportowych emocji był wielkim wydarzeniem dla 19 osobowej grupy młodych lekkoatletów, w składzie: Natalia Koszykowska, Lena Szepke, Kamil Gajewski, Gabriel Kasprzyk, Maciej Ruciński, Rafał Kowalczyk, Kazimierz Tomicki, Ksawery Karasek, Pola Miszel, Emilia Stalka, Bartosz Litra, Kacper Hamera, Gabriela Salamonik, Olaf Marciniak, Michał Kaleta, Maja Major, Adam Grudzień, Jaś Mathews, Jakub Greniuk.

Dzielnie walczyli oni o jak najwyższe pozycje. Wszystkim należą się ogromne brawa za sportową postawę oraz godne reprezentowanie swojej szkoły i miasta.

Dystans z jakim zmierzyli się młodzi adepci biegania to 600 m w kategorii klas I-II, III-IV i V-VI dziewcząt i chłopców. Na mecie stanęło 2500 młodych biegaczy.

Po pasjonującej rywalizacji na wyróżnienie zasługuje bieg młodej zdolnej lekkoatletki Mai Major, która uplasowała się na II miejscu w kategorii klasy III-IV, a także Poli Miszel i Rafała Kowalczyka w tej samej kategorii, którzy uplasowali się na V miejscu.

Pozostali zawodnicy pokazali, że drzemie w nich ogromny potencjał, co będzie miało przełożenie w przyszłych zawodach.

Życzę zawodnikom sekcji LA OSiR „Wyspiarz” dalszych sukcesów sportowych i wytrwałości w przygotowaniach do kolejnych biegów.

Korzystając z okazji serdecznie zapraszam dzieci, młodzież oraz dorosłych na drugą edycję Ligi Biegowej w dniu 17 listopada 2019 r. na Stadionie Miejskim w Świnoujściu o godzinie 11.00 (zapisy od godziny 09.00 do 10.45).

 

Anna Kryszan

Dyrektor OSiR  „Wyspiarz”

 

Zobacz również

Plac budowy tunelu jest porządkowany

Na wyspie Wolin, wokół stacji Trafo TK2 wykonywana jest mała architektura, między innymi ogrodzenie budynku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.