Strona główna / Lokalne / Inżynier ruchu przedstawił wstępne założenia komunikacji po wybudowaniu tunelu. Zobacz film!

Inżynier ruchu przedstawił wstępne założenia komunikacji po wybudowaniu tunelu. Zobacz film!

Po otwarciu tunelu w Świnoujściu, miasto może może zostać zalane samochodami. Od roku zespół inżynierów ruchu pracuje nad koncepcją nowego ruchu w mieście. W środę w sali teatralnej MDK zorganizowano prezentację koncepcji organizacji ruchu po wybudowaniu tunelu, a także wstępne założenia.

Wśród szeregu pomysłów na usprawnienie komunikacji jest większy nacisk na transport zbiorowy, faworyzowanie rowerzystów oraz pieszych. Dlatego inżynierowie proponują, aby zastąpić istniejące dzisiaj ulice na strefy współdzielone z kierowcami, rowerzystami i właśnie pieszymi.

Wydawać by się mogło, że tematyka ruchu w mieście, miejsc parkingowych czy funkcjonowania komunikacji publicznej powinny żywo interesować mieszkańców. Tymczasem na spotkanie przyszło niewiele osób.

Zobacz również

Fort Gerharda. Dostali prezent ważący ponad 1000 kilogramów

Jedni dostają cukierki, pluszowe misie, inni perfumy. Grzeczne przez cały rok muzea… unikatowe armaty! Św. …

Jeden komentarz

  1. tylko nie koncepcja 1 !! 2 lub 3 ok! i ta strefa płatnego parkowania to albo tylko nadmorska , albo od morza bez przerw po plac słowaiński i wybrzeże , a nie że strefa ma dziurę w okolicy np. Narutowicza/Chopina i tam gdzieś w okolicy skoro z tamtych rejonów jest bliżej do morza niż np. z rybaki to tam wszędzie powinna być strefa to będzie sprawiedliwie, albo strefa tylko blisko plaży i nigdzie więcej. No i częściej powinny być przystanki autobusowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.