Strona główna / Lokalne / Inżynier ruchu przedstawił wstępne założenia komunikacji po wybudowaniu tunelu. Zobacz film!

Inżynier ruchu przedstawił wstępne założenia komunikacji po wybudowaniu tunelu. Zobacz film!

Po otwarciu tunelu w Świnoujściu, miasto może może zostać zalane samochodami. Od roku zespół inżynierów ruchu pracuje nad koncepcją nowego ruchu w mieście. W środę w sali teatralnej MDK zorganizowano prezentację koncepcji organizacji ruchu po wybudowaniu tunelu, a także wstępne założenia.

Wśród szeregu pomysłów na usprawnienie komunikacji jest większy nacisk na transport zbiorowy, faworyzowanie rowerzystów oraz pieszych. Dlatego inżynierowie proponują, aby zastąpić istniejące dzisiaj ulice na strefy współdzielone z kierowcami, rowerzystami i właśnie pieszymi.

Wydawać by się mogło, że tematyka ruchu w mieście, miejsc parkingowych czy funkcjonowania komunikacji publicznej powinny żywo interesować mieszkańców. Tymczasem na spotkanie przyszło niewiele osób.

Zobacz również

Medale dla lekkoatletów z OSiR Wyspiarz

W dniu 5 lutego 2023 r., w Szczecinie odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa w Lekkiejatletyce …

Jeden komentarz

  1. tylko nie koncepcja 1 !! 2 lub 3 ok! i ta strefa płatnego parkowania to albo tylko nadmorska , albo od morza bez przerw po plac słowaiński i wybrzeże , a nie że strefa ma dziurę w okolicy np. Narutowicza/Chopina i tam gdzieś w okolicy skoro z tamtych rejonów jest bliżej do morza niż np. z rybaki to tam wszędzie powinna być strefa to będzie sprawiedliwie, albo strefa tylko blisko plaży i nigdzie więcej. No i częściej powinny być przystanki autobusowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.