Strona główna / Lokalne / Mecz trzech bohaterów. Flota – Błękitni II Stargard 4-1 (1-0)

Mecz trzech bohaterów. Flota – Błękitni II Stargard 4-1 (1-0)

Na wstępie wyjaśnijmy nieobecność dwóch podstawowych zawodników. Damian Staniszewski pauzował za kartki, natomiast Mariusz Helt z powodu kontuzji. Konieczne były oczywiście ruchy w kadrze; Helta zastąpił Oliinyk, do wykonywania stałych fragmentów wyznaczony został Bątkowski, po dość długiej przerwie spowodowanej kontuzją w podstawowej jedenastce pojawił się Harkot.

Mecz miał trzech bohaterów. W 20 minucie pomoc medyczna udzielona została Tarasewiczowi. Wrócił na boisko, co jest zjawiskiem tak powszechnym w każdym meczu, że się o tym nie pisze. Grzegorz jednak wciąż utykał i 3 minuty później został zmieniony. Ale gdy Rogowski już czekał przy linii bocznej na wejście, Grzegorz wszedł agresywnie (ale bez faulu) między dwóch obrońców, minął ich i podał do Kraśnickiego, który nie namyślając się założył siatkę Skuzie. Gdyby w tym momencie mecz się zakończył, węgorz prawdopodobnie trafiłby do Tarasewicza. Przesądził jednak klasyczny hat trick uzyskany w ostatnim kwadransie przez Iskrę. Trzecim bohaterem meczu był Maciej Kraśnicki, który oprócz zdobytej bramki zaliczył dwie asysty, miał też kolejne okazje, tworzył je także dla kolegów.

Pod nieobecność Staniszewskiego oczywistym było, że głównym odpowiedzialnym za strzelanie bramek będzie Iskra. On podejmował wiele prób, między innymi jego strzał z ostrego kąta czujnie obronił Skuza, a chwilę później stargardzki bramkarz był nieco szybszy od naszego napastnika. Cztery minuty po przerwie Iskra wpadł w pole karne, podał Kraśnickiemu ale któryś z gości dotknął piłkę i wyszła ona na róg. Tymczasem w 57 minucie goście wyprowadzili jeden z nielicznych kontrataków, w konsekwencji którego sędzia podyktował rzut karny za faul Oliinyka na Gajdzie, a na gola jedenastkę zamienił Ostrowski. Flota rzuciła się do ataku, stworzyła kilka bardzo niebezpiecznych sytuacji, ale Kraśnicki, Stasiak ani Rogowski nie trafili do bramki. Dla odmiany 71 minucie okazję miał Mądrowski lecz skutecznie interweniował nasz bramkarz.

Ostatni kwadrans to już zdecydowana dominacja Floty udokumentowana trzema kolejnymi golami Iskry. Najpierw z podania Adamskiego strzałem przy prawym słupku, następnie po zagraniu Kraśnickiego z rzutu rożnego i wreszcie w sytuacji sam na sam z podania Kraśnickiego.

Źródło: Waldemar Mroczek, MKS Flota

Foto: Piotr Dworakowski

Zobacz również

Wszystkie trzy tłocznie Baltic Pipe w Polsce po odbiorach technicznych

GAZ-SYSTEM dokonał odbioru technicznego wszystkich trzech tłoczni gazu rozbudowywanych i budowanych w ramach projektu Baltic …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.