Strona główna / Hobby / Zliczyliśmy już ponad 2 miliony przejazdów rowerowych w Świnoujściu!

Zliczyliśmy już ponad 2 miliony przejazdów rowerowych w Świnoujściu!

Niespełna półtora roku zajęło miłośnikom rowerów na wykręcenie ponad 2 milionów przejazdów w Świnoujściu. Zainstalowane na Pomorzu Zachodnim w kilku miejscach liczniki mierzą zainteresowanie trasami rowerowymi. Kiedy lubimy jeździć w pasie nadmorskim i jak często to robimy?

– Liczniki rowerowe pozwalają monitorować zainteresowanie naszymi szlakami rowerowymi. Uzupełnieniem tych danych są specjalistyczne badania czy szkolenia prowadzone dla branży turystycznej. Staramy się lepiej zrozumieć potrzeby rowerowego turysty, by jako region móc zaoferować jak najlepszą ofertę. Projekt Biking South Balic, to także kilka inwestycji infrastrukturalnych. W ten sposób pokazujemy jak szeroko należy działać, by rozwijać turystykę rowerową – powiedział marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Od 5 maja 2017 r., gdy w Świnoujściu w pobliżu trans granicznej promenady zainstalowano pierwszy czujniki, zmierzono już ponad 2 075516 przejazdów rowerowych. Punkt pomiarowy w pobliżu przejścia granicznego z Niemcami został wykonany w ramach projektu „Biking South Baltic! Promocja i rozwój Trasy Rowerowej Morza Bałtyckiego (EuroVelo 10) w Danii, Niemczech, Litwie, Polsce i Szwecji”. Liczba 2 milionów rowerzystów została przekroczona 23 września br.

W tym roku najbardziej „rowerowym” dniem był wtorek 30 lipca, gdy na trasie zliczono 7531 przejazdów. Co ciekawe, od momentu zainstalowania czujników, średnia dzienna wynosi 2250 zliczeń. Zwiększony ruch jest notowany oczywiście w weekendy oraz w miesiącach wakacyjnych.

W maju 2017 r. podobny licznik zainstalowano również w Rogowie pod Kołobrzegiem. Od tamtej chwili w nadmorskiej miejscowości zliczono 377 043 przejazdy.  Średnia dzienna ilość zliczeń wynosi 400 przejazdów. Trzeci licznik zainstalowano w lutym 2018 r. w Żukowie Morskim. Od tamtej pory na lokalnych trasach rowerowych zliczono 151930 przejazdów, średnia dzienna wynosi 230 przejazdów.

Oprócz 3 czujników do zliczania rowerzystów, w ramach projektu Biking South Baltic Województwo Zachodniopomorskie zainstalowało także 4 parkingi zaopatrzone w boksy rowerowe w Mrzeżynie, a także 30 parkingów rowerowych w Mrzeżynie i Rogowie. Planowane jest jeszcze wykonanie modelowego miejsca wypoczynku w Mrzeżynie, gdzie znajdą się rowerowe zestawy naprawcze, stacja doładowania rowerów elektrycznych, gniazda zasilania urządzeń elektronicznych (np. telefonów komórkowych) czy router wi-fi. Miejsce odpoczynku będzie zasilane z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja ma być wykonana do końca tego roku. Projekt Biking South Baltic jest współfinansowany ze środków Programu Południowy Bałtyk 2014-2020.

Aktualne dane z liczników rowerowych można obserwować na naszych stronach internetowych:

Świnoujście – http://swinoujscie.visio-tools.com/

Rogowo – http://rogowo.visio-tools.com/

Zobacz również

Komu przysługuje dodatek elektryczny. Wniosek do pobrania

Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w przypadku gdy główne źródło ogrzewania …

Jeden komentarz

  1. ale to nie turyści tylko pracownicy codziennie drałują na rowerach do niemieckich hoteli i restauracji na sprzątanie i zmywak za euro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.