Strona główna / Lokalne / Bezpieczna droga do szkoły oraz tunel życia w “szóstce”

Bezpieczna droga do szkoły oraz tunel życia w “szóstce”

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu poprowadzili lekcje w Szkole Podstawowej numer 6 w Świnoujściu. W czasie zajęć ze stróżami prawa, uczniowie dowiedzieli się, dlaczego nawet mały odblask może uratować życie, jak bezpiecznie dojść do szkoły oraz wrócić do domu, a także przekonali się, czym jest tunel życia.

Policjanci w trakcie zajęć omawiali niebezpieczne sytuacje, do których może dojść podczas przemierzania drogi z domu do szkoły lub podczas powrotów ze szkoły do domu. Uczniowie chętnie zabierali głos i opisywali, na czym polega przedstawione niebezpieczeństwo oraz jak należy go unikać.

W trakcie zajęć policjanci poruszyli także temat odblasków, które przyczepione do plecaka lub odzieży, mogą uratować życie, zwłaszcza gdy dni stają się coraz krótsze a droga do szkoły lub powrót z niej odbywają się po zmroku.

Uczniowie mogli także przekonać się, czym jest tunel życia. Policjanci wytypowali trzy osoby, które reprezentowały służby uprzywilejowane mające dojechać do poszkodowanego na końcu sali. W pierwszym założeniu po sali chodziła reszta uczniów, co powodowało, że dotarcie wytypowanych uczniów do poszkodowanego było mocno utrudnione lub nawet niemożliwe.
Drugi scenariusz zakładał, że osoby postronne ustawią się po bokach sali, co umożliwi stworzenie tak zwanego tunelu życia, przez który służby będą mogły swobodnie dotrzeć do poszkodowanego.

Wnioski uczniów nie pozostawiały złudzeń, jak sami przyznali, tunel życia jest potrzebny oraz może uratować życie kogoś, kto oczekuje na pomoc.

Uczniowie otrzymali od policjantów odblaskowe elementy, które pozwolą im pozostać widocznymi podczas zmroku.

 

st. post. Kamil Zwierzchowski

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Zobacz również

Między działkowcem a opiekunem kota. Magistrat pomaga osiągnąć konsensus

Na terenie ogrodów działkowych w Świnoujściu od długiego czasu bytują koty wolnożyjące. Między opiekunami zwierząt, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.