Strona główna / Lokalne / Promenada Historyczna. Świnoujście musi zwrócić ponad 7 mln złotych dotacji

Promenada Historyczna. Świnoujście musi zwrócić ponad 7 mln złotych dotacji

Wprawdzie – jak widać na zdjęciach – budowa Promenady Historycznej ruszyła z miejsca, jednak nim to się stało Miasto straciło dofinansowanie unijne na to zadanie. Jednak właśnie składamy wniosek w nowym konkursie na środki unijne. 

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podjął decyzję o rozwiązaniu umowy o dofinansowanie ww. inwestycji zawartej wcześniej z Gminą Miastem Świnoujście.Projekt był dofinansowany ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20 – Działanie 4.9. Rozwój zasobów endogenicznych – w kwocie 7 203 410 zł.

Inwestycja miała być zakończona na początku tegorocznych wakacji. W związku z powszechnie znanymi problemami wykonawcy termin nie został dotrzymany, a Promenada Historyczna do chwili obecnej jest nie przebudowana.
We wrześniu br. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego nie wyraził zgody na wydłużenie terminu realizacji tejże inwestycji. Cofnięcie dofinansowania było konsekwencją tamtej decyzji.

Z uwagi na trudną sytuację na rynku budowlanym polegającą na problemach z materiałami i odpowiednią liczbą wykwalifikowanych pracowników, tego rodzaju decyzje nie należą do rzadkości. Wystarczy prześledzić wykaz uchwał podejmowanych przez Zarząd Województwa, a opublikowanych na stronie BIP WZP.

Jednocześnie informujemy, że Zarząd Województwa uruchomił kolejny konkurs na środki unijne dedykowane tego rodzaju inwestycjom, w którym Gmina Miasto Świnoujście będzie składało aplikację na przyznanie środków dofinansowujących ww. inwestycję.

W przypadku nie uzyskania dofinansowania w kolejnym konkursie Miasto będzie wysunie roszczenia od wykonawcy.

W ostatnich tygodniach prace na Promenadzie Historycznej przyspieszyły. Widoczne jest to w postaci kolejnych metrów kwadratowych układanej nawierzchni.

Obecnie trwają rozmowy z wykonawcą mające na celu określenie ostatecznego terminu zakończenia tej inwestycji.

Źródło: UM Świnoujście

 

 

Zobacz również

Jacek i Michał na zawodach w zimowym pływaniu w Gdyni

W dniach 4-5.02.2023 r. w Gdyni na Marinie Gdyńskiej odbyły się zawody zimowego pływania Gdynia …

6 komentarzy

  1. a ona nie miała być przypadkiem biało czerwona ? 😀

  2. ??????? ???????????ℎ

    Czy nagrody też betoństwo zwróci, które sobie przyznali od plecowych wzajemnych poklepywaczy?
    Niech ze swoich oddaje ten betonowy duecik, a nie z kasy miasta…

  3. Wszystkie dotacje z Uni Europejskiej są z naszych składek do uni więc źadna łaska że dostajemy dotacje, teraz dużo więcej wpłacamy do uni niź dostajemy.

  4. po co kolejny nowy konkurs na dofinansowanie skoro to wina wykonawcy i niech wykonawca poniesie koszt a z nowego dofinansowania można skorzystać w innym projekcie albo może skorzystać inne miasto a my i tak nie tracimy no bo przecież „miasto wysunie roszczenia do wykonawcy” ?! !! ciekawe czy wysunie te roszczenia czy nic nie zrobi?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.