Strona główna / Lokalne / Promenada Historyczna. Świnoujście musi zwrócić ponad 7 mln złotych dotacji

Promenada Historyczna. Świnoujście musi zwrócić ponad 7 mln złotych dotacji

Wprawdzie – jak widać na zdjęciach – budowa Promenady Historycznej ruszyła z miejsca, jednak nim to się stało Miasto straciło dofinansowanie unijne na to zadanie. Jednak właśnie składamy wniosek w nowym konkursie na środki unijne. 

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podjął decyzję o rozwiązaniu umowy o dofinansowanie ww. inwestycji zawartej wcześniej z Gminą Miastem Świnoujście.Projekt był dofinansowany ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20 – Działanie 4.9. Rozwój zasobów endogenicznych – w kwocie 7 203 410 zł.

Inwestycja miała być zakończona na początku tegorocznych wakacji. W związku z powszechnie znanymi problemami wykonawcy termin nie został dotrzymany, a Promenada Historyczna do chwili obecnej jest nie przebudowana.
We wrześniu br. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego nie wyraził zgody na wydłużenie terminu realizacji tejże inwestycji. Cofnięcie dofinansowania było konsekwencją tamtej decyzji.

Z uwagi na trudną sytuację na rynku budowlanym polegającą na problemach z materiałami i odpowiednią liczbą wykwalifikowanych pracowników, tego rodzaju decyzje nie należą do rzadkości. Wystarczy prześledzić wykaz uchwał podejmowanych przez Zarząd Województwa, a opublikowanych na stronie BIP WZP.

Jednocześnie informujemy, że Zarząd Województwa uruchomił kolejny konkurs na środki unijne dedykowane tego rodzaju inwestycjom, w którym Gmina Miasto Świnoujście będzie składało aplikację na przyznanie środków dofinansowujących ww. inwestycję.

W przypadku nie uzyskania dofinansowania w kolejnym konkursie Miasto będzie wysunie roszczenia od wykonawcy.

W ostatnich tygodniach prace na Promenadzie Historycznej przyspieszyły. Widoczne jest to w postaci kolejnych metrów kwadratowych układanej nawierzchni.

Obecnie trwają rozmowy z wykonawcą mające na celu określenie ostatecznego terminu zakończenia tej inwestycji.

Źródło: UM Świnoujście

 

 

Zobacz również

Spada liczba zakażonych koronawirusem. Także w Świnoujściu

W Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 12 013 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 61 osób – …

6 komentarzy

  1. a ona nie miała być przypadkiem biało czerwona ? 😀

  2. 𝑅𝑜𝑑𝑧𝑖𝑛𝑎 𝐺𝑟𝑧𝑦𝑏𝑜𝑤𝑠𝑘𝑖𝑐ℎ

    Czy nagrody też betoństwo zwróci, które sobie przyznali od plecowych wzajemnych poklepywaczy?
    Niech ze swoich oddaje ten betonowy duecik, a nie z kasy miasta…

  3. Wszystkie dotacje z Uni Europejskiej są z naszych składek do uni więc źadna łaska że dostajemy dotacje, teraz dużo więcej wpłacamy do uni niź dostajemy.

  4. po co kolejny nowy konkurs na dofinansowanie skoro to wina wykonawcy i niech wykonawca poniesie koszt a z nowego dofinansowania można skorzystać w innym projekcie albo może skorzystać inne miasto a my i tak nie tracimy no bo przecież “miasto wysunie roszczenia do wykonawcy” ?! !! ciekawe czy wysunie te roszczenia czy nic nie zrobi?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.