środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Międzyzdroje. Wypożyczalnia gier planszowych w bibliotece rusza pełną parą

Międzyzdroje. Wypożyczalnia gier planszowych w bibliotece rusza pełną parą

Szanowni czytelnicy, mali i duzi, niezmiernie miło nam poinformować Was, że od wczoraj w Bibliotece w Międzyzdrojach ruszyła wypożyczalnia gier planszowych. 19 gier planszowych otrzymaliśmy od Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina” z projektu „Gry i zabawy bez prądu” finansowanego z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach zadania publicznego pn. „Program Społecznik na lata 2019-2021”.

Taki sam zestaw gier został przekazany do Wikliny w Wapnicy, gdzie można je wypożyczać w każdą środę w godz. 17:30-18:30. W bibliotece gry możemy wypożyczać od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia biblioteki. Uwaga! Dzieci do lat 16 mogą wypożyczyć grę przychodząc z dorosłym opiekunem, max 2 gry na okres 2 tygodni. Wypożyczanie gier jest usługą nieodpłatną. Wszystkie inne szczegóły zawarte są w Regulaminie Wypożyczalnia Gier Planszowych, o których bibliotekarze poinformują na miejscu. Obecnie mamy pełen wachlarz gier, są zręcznościowe dla dzieci, edukacyjne, ćwiczące pamięć, integrujące rodzinę, strategiczne dla młodzieży… np. „La cucaracha”, „Jumanji”, „Magiczny labirynt”, „Monopoly. Game of thrones”, „Grzybobranie”, „Lotti Karotti”.

Obawialiśmy się, że te 19 gier planszowych to za mało. Chętnych na przygodę z planszówkami zapowiadało się więcej. Andżelika Gałecka – dyrektor biblioteki postanowiła więc złożyć projekt dot. Wypożyczalni gier planszowych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Udało się, od stycznia 2020 otrzymamy 5.000,00 zł na zakup dodatkowych gier. Wszystkim, którzy oddali głosy na projekt „Wypożyczalnia gier planszowych” i na pozostałe nasze projekty, które otrzymają w 2020 roku dofinansowanie: „Ebooki i audiobooki w bibliotece” oraz „Festyn pieczonego ziemniaka w Wapnicy” bardzo dziękujemy.

Podsumowując, wypożyczalnia gier planszowych rusza pełną parą. Tablety, telefony w kąt! Życzymy dobrej zabawy w gronie rodzinnym lub z paczką przyjaciół.

#PomorzeZachodnie, #społecznik, #ProgramSpołecznik, #KARR

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.