Strona główna / Hobby / Sport. Bieganie na parkrunie ma wiele zalet

Sport. Bieganie na parkrunie ma wiele zalet

Kolejna parkrunowa sobota za nami. I choć wielu z Was czasem łamie się rano, wstawać czy nie wstawać, to i tak w bilansie końcowym wyjdzie na plus, bo przecież bieganie ma naprawdę wiele zalet. Po pierwsze redukuje stres i niepokój, po drugie pomaga w ustalaniu celów, po trzecie poprawia kreatywność i dodaje pewności siebie, po czwarte daje szansę na nowe kontakty i znajomości, po piąte, szóste… I można by tak wymieniać jeszcze długo, ale jeśli nie spróbujecie to się nie przekonacie. A nam się udało dzisiaj zgromadzić na starcie 54 uczestników i 20 wolontariuszy.

Po deszczowym tygodniu sobotnie słoneczko było naprawdę balsamem na nasze skołatane jesienną szarugą dusze i choć temperatura oscylowała w okolicach zera to i tak nie odczuwało się zimna jakoś dotkliwie. Gorąca atmosfera serdecznych powitań i uśmiechów sprawiła, że od samego patrzenia robiło się cieplej. I w takim oto radosnym nastroju wyruszyli na trasę ścigacze, truchtacze i chodziarze. Pięć kilometrów to pięć kilometrów i nie da się tego zmienić. Dla jednych jest to kilkanaście minut, a dla innych czterdzieści, a nawet pięćdziesiąt, ale nie ważny jest czas, ważne jest to, że znajdujecie w sobie siłę by zrobić coś dla własnego zdrowia.

Na mecie w kolejności pojawili się najszybsi panowie:
1. Wojciech Dylik
2. Kamil Stępień
3. Robert Derda
Oraz panie:
1. Monika Murawska
2. Joanna Rzemieniecka-Grudzień
3. Maja Kula
Według współczynnika wieku najlepiej wypadli dzisiaj:
Ryszard Pilz 69,09%
Maja Kula 61,72%
Od razu śpieszymy wytłumaczyć o co chodzi z tym współczynnikiem wieku. Otóż wszystkie biegi w ramach parkrun uwzględniają współczynnik wieku w celu możliwości porównania rezultatów pomiędzy uczestnikami. Współczynnik wieku bierze pod uwagę Twój rezultat oraz najlepszy rezultat uzyskany na dystansie 5km dla danej płci oraz wieku i na tej podstawie wylicza współczynnik wyrażony w procentach (czyli np. współczynnik wieku na poziomie 69% oznacza, że twój rezultat to 69% najlepszego wyniku osiągniętego na świecie na 5km w ramach tej samej płci oraz kategorii wiekowej). Tak wyliczony współczynnik pozwala na porównanie Twojego rezultatu z rezultatami innych uczestników, nawet jeżeli reprezentują oni inną kategorię wiekową bądź płeć – im wyższy współczynnik, tym lepszy rezultat.

178. parkrun był tym „życiowym” dla 5 osób i debiutanckim dla jednej. Gościliśmy naszych parkrunowych przyjaciół z Gorzowa Wielkopolskiego i ze Szczecina ( tu podziękowania ślę w stronę Julii Kuli za poranną rodzinną mobilizację. Swój setny jubileusz obchodziła Ula Golachowska, jedna z najstarszych uczestniczek naszego parkrunu, która zaraża wszystkich swoim optymizmem i życzliwością. Ale gratulacje należą się każdemu bez wyjątku, bo „Nie ważne który jesteś na mecie i tak jesteś lepszy od tych siedzących w domu.
Po szczegółowe wyniki zajrzyjcie na stronę: https://www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/weeklyresults/…

Wychodząc naprzeciw ochronie środowiska, powoli odchodzimy od używania kubków jednorazowych. Wiadomo, że po biegu, szczególnie w tak chłodny jak dzisiaj dzień, dobrze jest się napić czegoś gorącego. Herbatkę robią wolontariusze, a My pamiętajmy o tym, żeby mieć ze sobą kubek wielokrotnego użytku. W sklepach sportowych dostępne są kubeczki silikonowe, które po złożeniu mieszczą się w nawet niewielkiej kieszeni ale możecie przynosić też inne.😀 Ważne żeby mieć świadomość, że choć trochę zatrzymamy produkcję śmieci!

Dziękujemy 20 wolontariuszom za włożony trud w organizację dzisiejszego parkrun Świnoujście, Hotelowi „Trzy Wyspy” za lokalne wsparcie oraz parkrun Polska i Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków sp. z o.o.
Już za tydzień kolejne, tym razem Mikołajkowe spotkanie, dlatego serdecznie zapraszamy najmłodszych. Specjalnie dla nich, obok dużego parkrunu, będzie zorganizowany bieg na dystansie ok. 150 metrów.
Do zobaczenia za tydzień!!!

Zespół parkrun Świnoujście

Zobacz również

Przejazd tunelem w Świnoujściu nie będzie możliwy w przyszłym roku

Tunel w Świnoujściu, chociaż jest już w 100 proc. wywiercony, to przejazd nim będzie możliwy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.