Strona główna / Lokalne / Namioty ochronią palmy przed mrozami i śniegiem

Namioty ochronią palmy przed mrozami i śniegiem

Jeszcze w grudniu nad częścią ogrodu sensorycznego rozpostarte zostaną dwa namioty sferyczne. Będą one zabezpieczały egzotyczne rośliny przed znacznymi mrozami.

Ogród sensoryczny obsadzony egzotycznymi drzewami i krzewami latem i jesienią stał się jedną z największych atrakcji turystycznych. Tysiące turystów robiło sobie tu pamiątkowe zdjęcia.

Do obsadzenia ogrodu dobierane były rośliny, które dobrze znoszą trudne warunki zimowe, jakie mogą panować na północy Polski. Mimo tego, dal lepszej ochrony palm, juk i innych roślin do ich układu korzennego doprowadzone zostały kable grzewcze. Ponadto ogród w najzimniejszych miesiącach będzie chroniony dzięki ustawieniu nad nim specjalnych namiotów sferycznych.

Wykonawcą wybranym w ramach zapytania ofertowego została firma Setter Hale Namiotowe z Łagiewników.

Za kwotę 71 400 zł dostarczy i zamontuje w Świnoujściu dwa namioty. Będą one wyglądały jak dwie duże, srebrne półkule. Dzięki namiotom będzie możliwe oglądanie roślinności ogrodu sensorycznego także zimą.

Do czasu wybudowania namiotów Małgorzata Gawrońska, która obsadzała ogród i zajmuje się jego pielęgnacją zabezpieczyła część roślin specjalną włókniną, która chroni drzewa i krzewy przed mrozami.

Źródło: UM Świnoujście

Zobacz również

Strażacy uczcili 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W niedzielę 1 sierpnia, jak we wszystkich polskich miastach, w godzinę „W” zawyły syreny. Była …

2 komentarze

  1. a jak sadzili to było podane do opinii publicznej że są to rośliny całoroczne i mrozoodporne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.