Strona główna / Lokalne / Wiemy kiedy będzie można kupić choinkę u leśniczego

Wiemy kiedy będzie można kupić choinkę u leśniczego

Leśnicy z Nadleśnictwa Międzyzdroje uważnie patrolują lasy. Powodem są szajki kradnące choinki. Giną nie tylko drzewka, ale także gałązki do produkcji stroików – głównie świerkowe.

– Giną nie tylko drzewka, ale także gałązki do produkcji stroików, głównie świerkowe. – Nie jesteśmy w stanie wszystkiego upilnować. Na szczęście świadomość społeczeństwa w tej kwestii jest coraz większa i rzadziej zdarzają się takie sytuacje – mówi Marcin Stosik z Nadleśnictwa Międzyzdroje.

Na skutek takich działań, w niektórych uprawach i młodnikach leśnych niemal 100 procent drzew zostaje uszkodzonych. Dlatego leśnicy organizują specjalne akcje podczas których można kupić stroisz oraz drzewka choinkowe.

– Wszystkie nadleśnictwa w naszej dyrekcji dysponują choinkami na sprzedaż. Informacje są umieszczane na stronach internetowych – dodaje Stosik

Świerkowe choinki będzie można kupić nie tylko w Międzyzdrojach, ale także w Świnoujściu przy leśniczówce przy ulicy Krzywej. Sprzedaż ruszy tradycyjnie w ostatni weekend przed Wigilią.

 

Zobacz również

Przy ulicy Bydgoskiej. ZOD gotowy w ponad 80 procentach

Powstający przy ulicy Bydgoskiej budynek Zakładu Opieki Długoterminowej będzie miał elewację wentylowaną. Aktualnie trwa montaż …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.