Strona główna / Lokalne / Wiemy kiedy będzie można kupić choinkę u leśniczego

Wiemy kiedy będzie można kupić choinkę u leśniczego

Leśnicy z Nadleśnictwa Międzyzdroje uważnie patrolują lasy. Powodem są szajki kradnące choinki. Giną nie tylko drzewka, ale także gałązki do produkcji stroików – głównie świerkowe.

– Giną nie tylko drzewka, ale także gałązki do produkcji stroików, głównie świerkowe. – Nie jesteśmy w stanie wszystkiego upilnować. Na szczęście świadomość społeczeństwa w tej kwestii jest coraz większa i rzadziej zdarzają się takie sytuacje – mówi Marcin Stosik z Nadleśnictwa Międzyzdroje.

Na skutek takich działań, w niektórych uprawach i młodnikach leśnych niemal 100 procent drzew zostaje uszkodzonych. Dlatego leśnicy organizują specjalne akcje podczas których można kupić stroisz oraz drzewka choinkowe.

– Wszystkie nadleśnictwa w naszej dyrekcji dysponują choinkami na sprzedaż. Informacje są umieszczane na stronach internetowych – dodaje Stosik

Świerkowe choinki będzie można kupić nie tylko w Międzyzdrojach, ale także w Świnoujściu przy leśniczówce przy ulicy Krzywej. Sprzedaż ruszy tradycyjnie w ostatni weekend przed Wigilią.

 

Zobacz również

Sprzed bloku ukradziono rower. Widziałeś go?

W nocy z wtorku na środę  (7.04. – 8.04.2020 r.) sprzed bloku przy ul. Matejki …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.