Strona główna / Lokalne / Świnoujska Liga Biegowa – „w tej rywalizacji wygrywa każdy”

Świnoujska Liga Biegowa – „w tej rywalizacji wygrywa każdy”

W Świnoujściu trwa druga edycja Ligi Biegowej z „Wyspiarzem”. To impreza skierowana do wszystkich tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Miłośnicy sportowej rywalizacji spotykają się w niedzielne przedpołudnia na świnoujskim stadionie lekkoatletycznym.

Celem programu jest zainteresowanie dzieci ze świnoujskich przedszkoli, szkół podstawowych oraz młodzieży ze szkół ponadpodstawowych jak również ich rodziców systematyczną aktywnością ruchową, oraz rozbudzenie sportowej pasji, która może przerodzić się  w„ Sport na całe życie”. Wskutek regularnego biegania stopniowo zyskujemy coraz lepszą kondycję fizyczną.

W Świnoujskiej Lidze Biegowej sklasyfikowano 6 przedszkoli, 6 szkół podstawowych oraz trzy szkoły średnie, łącznie 171 uczniów oraz 19 dorosłych.

Klasyfikacja placówek:

I miejsce – Przedszkole  nr 3 – 411 pkt

II miejsce – Przedszkole nr 10 – 215 pkt

III miejsce – Przedszkole nr 5 – 121 pkt

 

I miejsce – SP 6 – 2528 pkt

II miejsce – SP 1 – 696 pkt

III miejsce – SP 4 – 472 pkt

 

I miejsce – LO – 178 pkt

II miejsce- ZSM – 141 pkt

III miejsce – CEZiT – 28 pkt

Najlepsze wyniki zawodów z dnia 08 grudnia 2019 r.

 

Przedszkole

  • Helenka Grudzień – I miejsce – Przedszkole nr 3
  • Natalia Włodarczak – II miejsce – Przedszkole n 3
  • Hania Jelonek – III młodsi – Przedszkole nr 10
  • Wiktor Dębicki – I miejsce – Przedszkole nr 10
  • Filip Trzeba – II miejsce – Przedszkole nr 1
  • Bartłomiej Bogucki – III miejsce – Przedszkole nr 10

Klasa I – II

  • Jagna Jagieło – I miejsce – SP 9
  • Jagoda Lewandwska – II miejsce – SP 6
  • Hania Salamonik – III miejsce – SP 6
  • Tymon Zapędowski – I miejsce – SP6
  • Jaś Nürnberg – II miejsce – SP 6
  • Oliwier Nowak – III miejsce – SP 1

Klasa III – IV

  • Nadia Modrzyńska – I miejsce – SP 6
  • Maja Major – II miejsce – SP 2
  • Dominika Juszczyszyn – III Miejsce – SP 4
  • Oskar Saganowski – I miejsce – SP 4
  • Rafał Kowalczyk – II miejsce – SP 6
  • Wiktor Jelonek – III miejsce – SP 1

Klasa V-VI

  • Joanna Włodarczak – I miejsce – SP 6
  • Justyna Guzenda – II miejsce – SP 2
  • Gabrysia Salamonik – III miejsce – SP 6
  • Dawid Pecyna – I miejsce – SP 4
  • Kacper Jasiecki – II miejsce – SP 6
  • Mikołaj Majewski – III miejsce – SP 4

Klasa VII – VIII

  • Kaja Karasek – I miejsce – SP 6
  • Wiktoria Zamiara – II miejsce – SP 4
  • Julia Siuta – III miejsce – SP 6
  • Błażej Grygiel – I miejsce – SP 6
  • Adam Małocha – II miejsce – SP 6
  • Arkadiusz Murawski – III miejsce – ZSM

Szkoła średnia

  • Natalia Nowak – I miejsce – LO
  • Izabela Bedzyk – II miejsce – LO
  • Klaudyna Małocha – III miejsce – LO
  • Artur Udycz – I miejsce – LO
  • Kacper Reut – II miejsce – ZSM

Open – klasyfikacja kobiet

  • Jagoda Deluga
  • Joanna Zając
  • Dominika Duszkiewicz

Open – klasyfikacja mężczyzn

  • Michał Brzozowski
  • Wojciech Dylik
  • Damian Staniszewski

Pełny komunikat stronie www.osir.swinoujscie.pl;

 

Pierwsze trzy miejsce w każdej kategorii wiekowej nagrodzone zostały okolicznościowymi medalami ufundowanymi przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

Życzę wszystkim uczestnikom Ligi Biegowej wytrwałości w dążeniu do stawianych sobie celów, a także pasji i zaangażowania w poprawianiu swojej sprawności fizycznej i umiejętności sportowych.

 

Anna Kryszan

Dyrektor OSiR  „Wyspiarz”

 

Zobacz również

Rusza Zachodniopomorski Pakiet Grantowy. Można przetestować generator wniosków

Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie 17 sierpnia 2020 r. rozpocznie nabór wniosków do Zachodniopomorskiego Pakietu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.