Strona główna / Lokalne / Kupił narkotyki w Niemczech. Stanie przed polskim sądem
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kupił narkotyki w Niemczech. Stanie przed polskim sądem

Prokurator Rejonowy w Świnoujściu skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o przemieszczenie narkotyków z Niemiec do Polski.

25-letni mężczyzna był w przeszłości karany za przestępstwa innego rodzaju.

– Działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wbrew przepisom ustawy dokonał wewnątrzwspólnotowego nabycia w postaci przemieszczenia z Niemiec do Polski znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany o masie ok. 73 gram netto – informuje prokurator.

Ponadto, jak ustalono – mężczyzna udzielił innej ustalonej osobie narkotyki w postaci marihuany, o łącznej wadze przekraczającej 40 gram. Z tego względu podejrzany usłyszał również zarzut dotyczący popełnienia tego przestępstwa.

Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie. Środek ten był stosowany również w dniu skierowania aktu oskarżenia.

Podejrzany (lat 25) był w przeszłości karany za przestępstwa innego rodzaju. Za zarzucane podejrzanemu obecnie przestępstwo m. in. z art. 55 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

 

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w Zachodniopomorskiem. W północnych częściach regionu …

8 komentarzy

  1. A bo to nie był ich człowiek i niechcial pracować dla nich pojechał kupić dla siebie byc od nich zależny i niedawac im hajsu to go zamknęli

  2. o ludzie jaki przestępca wielki… marihuane miał… idiotyczne te prawo zupełnie

  3. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    No i co z tego?
    Co ich to obchodzi, kto co ma?
    Niech się zajmą swoim marnym bez perspektyw życiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.