Strona główna / Lokalne / Międzynarodowy Miting Halowy w Neubrandenburgu

Międzynarodowy Miting Halowy w Neubrandenburgu

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w dniu 15 grudnia 2019 r. zorganizował dla zawodników sekcji LA „ Wyspiarz” wyjazd na Miting Halowy w Neubrandenburgu.

W „Weihnachtssportfest des SCN” – mitingu halowym w niemieckim Neubrandenburgu udział wzięła 22 osobowa grupa zawodników z sekcji LA OSiR „Wyspiarz” w  składzie: Lena Szepke, Emilia Stalka, Gabriela Salamonik, Maciej Ruciński, Julianna Radzio, Pola Miszel, Bartosz Litra, Natalia Koszykowska, Franciszek Gralak, Kamil Gajewski, Adam Grudzień, Justyna Guzenda, Olaf Marciniak, Kacper Jasiecki, Kacper Hamera, Maja Major, Łucja Kita, Kazimierz Tomicki, Julia Jagusz, Martyna Stefaniak, Jakub Greniuk, Jaś Mathews.

Start w hali ośrodka przygotowań olimpijskich kadry Niemiec miał charakter treningowy i był nagrodą dla tych, którzy systematycznie uczęszczają na zajęcia lekkoatletyczne.

Sportowo tegoroczne zawody stały na bardzo wysokim poziomie, odbyły się w bardzo silnej obsadzie  – startowali najlepsi zawodnicy  z klubów okręgu Pomorze Przednie – Meklemburgia oraz z wielu klubów województwa zachodniopomorskiego.

Dla większości naszych zawodników start w Neubrandenburgu był debiutem w imprezie o tak wysokiej randze. Wszyscy dali z siebie 100% normy i godnie reprezentowali nasze miasto i swoje szkoły. Większość zawodników ustanowiła rekordy życiowe i uplasowała się na wysokich pozycjach w swoich kategoriach wiekowych.

Najbardziej utytułowany zawodnik klubu (tegoroczny Wicemistrz Polski) Franciszek Gralak  zdobył II miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 135 cm. Znakomicie spisała się również Lena Szepke zajmując III miejsce w skoku wzwyż – 125 cm, ustanawiając tym samy rekord życiowy. Na wyróżnienie zasługuje bieg na 800 m utalentowanej młodej lekkoatletki Justyny Guzendy, która po pasjonującym finiszu zdobyła III miejsce ( 2,57,58)

W biegu na 600 m Julia Jagusz uplasowała się na  IV miejscu ( 2,13,04)

W biegu na 800 m Gabriela Salamonik zdobyła V miejsce ( 3,07,03)

W biegu na 800 m Maja Major uplasowała się na VI miejscu ( 2,58)

W biegu na 50 m Adam Grudzień wywalczył VI miejsce ( 7,77)

W biegu na 800 m Kacper Hamera zdobył VI miejsce

 

Wszystkim serdecznie gratuluję osiągniętych sukcesów sportowych.

Anna Kryszan

Dyrektor OSiR „Wyspiarz”

 

Zobacz również

Komu przysługuje dodatek elektryczny. Wniosek do pobrania

Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w przypadku gdy główne źródło ogrzewania …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.