Strona główna / Lokalne / Międzyzdroje. Akademia Lekkoatletyczna podsumowała rok 2019

Międzyzdroje. Akademia Lekkoatletyczna podsumowała rok 2019

W sali Szkoły Podstawowej Nr 1 w Międzyzdrojach dokonano sportowego podsumowania roku 2019 w Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje.

Był to rok pełen emocji, wyzwań oraz zmian, które nastąpiły w naszej Akademii. Nasze Stowarzyszenie powstało 16 maja tego roku i od razu rozpoczęło prężną działalność dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Międzyzdroje. Zawodniczki i zawodnicy uczestniczyli w letnim obozie sportowym w Szczecinku, który przygotowywał formę do drugiej części sezonu. Startowaliśmy w zawodach i mistrzostwach zaczynając od szczebla powiatowego i kończąc na Mistrzostwach Polski. Startując odwiedziliśmy takie miasta jak Bydgoszcz, Szczecin, Białogard, Kołobrzeg, Tarnów, Kamień Pomorski, Toruń, Szklarska Poręba, Pionki czy Neubrandenburg. Nasza zawodniczka Anna Rejchert wystartowała w Mistrzostwach Polski U16 w Tarnowie na dystansie 300m-42,75 zajmując 25. miejsce i uzyskując II klasę sportową. W grudniu dwójka naszych zawodników Artur Udycz i Anna Rejchert zostali objęci szkoleniem Zaplecza Kadry Narodowej w 2020 roku. Byliśmy organizatorami zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży takich jak: Międzyzdrojskie Czwartki Lekkoatletyczne, Szkolna Liga Biegowa czy Mikołajki Lekkoatletyczne. Najmłodsze dzieci objęte są programem „Lekkoatletyka dla Każdego” Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który monitoruje lekkoatletów od najmłodszych lat. Obecnie w Akademii trenuje 43 zawodników począwszy od rocznika 2014 i kończąc na najstarszych w roczniku 2003. Zarząd AL Międzyzdroje pragnie podziękować wszystkim rodzicom zaangażowanym w pomoc w działalność stowarzyszenia, sponsorom za wsparcie naszych imprez sportowych dla dzieci i młodzieży oraz przede wszystkim Gminie Międzyzdroje za dofinansowanie działalności stowarzyszenia.

Rafał Błocian

AL Międzyzdroje

Zobacz również

Rozpoczynają się szczepienia pensjonariuszy domów pomocy społecznej

Od poniedziałku pensjonariusze domów pomocy społecznej będą szczepieni przeciw COVID-19. Osoby te otrzymają szczepionkę na …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.