Strona główna / Lokalne / Wielki sukces świnoujskiej piłki nożnej

Wielki sukces świnoujskiej piłki nożnej

Za nami gorąca jesień na piłkarskich boiskach. Setki meczów, w których nie brakowało pięknych goli, parad bramkarskich i emocji na najwyższym sportowym poziomie. Od powrotu z wakacji świnoujska młodzież brała udział w wymagających treningach piłkarskich, których ukoronowaniem były weekendowe mecze ligowe, turnieje towarzyskie i inne imprezy sportowe.

Największym sukcesem organizacyjnym w zakresie piłkarskiego szkolenia młodzieży było podpisanie porozumienia pomiędzy MKS Flota Świnoujście a Akademią Piłkarską Baltica, które zostało zawarte w czerwcu tego roku. Dzięki tej umowie poprawiły się warunki rozwoju piłkarskiego dzieci i młodzieży ze Świnoujścia. Skrystalizował się przy tym podział kompetencji pomiędzy współpracującymi klubami. Szkoleniem dzieci do 12 roku życia zajmuje się obecnie AP Baltica, a od 13 roku życia zawodnicy swoją piłkarską przygodę kontynuują w MKS Flota Świnoujście.

Połączone sztaby obu klubów szkolą dzieci i młodzież w kategoriach wiekowych: skrzat (2013/2014), żak (2011/2012), orlik młodszy (2010), orlik starszy (2009), młodzik (2007/2008), trampkarz młodszy (2006), trampkarz starszy (2005) oraz junior młodszy (2003/2004).

Runda jesienna sezonu 2019/2020 Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej dobiegła końca. Oto podsumowanie: rozegrano 111 meczów, w których nasi zawodnicy odnieśli 99 zwycięstw, 7 remisów i tylko 5 porażek. Te liczby stanowią twardy dowód na wysoką skuteczność działań, łączących znakomitą organizację i profesjonalne szkolenie. Wyśrubowane wyniki sportowe kształtują wizerunek drużyn w oczach kibiców, a także wysoko je plasują w tabelach rozgrywek ligowych. Dla rodziców i trenerów najważniejsza jest jednak radość dzieci spełniających swoje piłkarskie marzenia.

Przypomnijmy, że pod skrzydłami AP Baltica i MKS Flota młodzież świnoujska otrzymuje możliwość pełnego rozwoju piłkarskiego na wszystkich etapach, łącznie z utorowaniem ścieżki kariery juniorskiej i seniorskiej dla najwytrwalszych. Ważnym krokiem w tym kierunku było powołanie klas sportowych pod patronatem AP Baltica w Szkole Podstawowej nr 1. Pilotażowy program stworzony przez prezesów Marcina Adamskiego i Sebastiana Olszara skierowano do piąto- i siódmoklasistów. W przyszłości z możliwości nauki w klasach piłkarskich będą mogli skorzystać uczniowie wszystkich klas. Mamy nadzieję, że te ambitne starania przyczynią się do przywrócenia dominacji świnoujskiej piłki nożnej na mapie naszego województwa.

W dodatku świetny wynik zanotowała drużyna seniorów MKS Flota Świnoujście. Zespół zwyciężył w 12 pojedynkach przy 3 remisach, 2 porażkach i jest na dobrej drodze do kolejnego awansu. Kibiców  powinno ucieszyć to, że w tej rundzie zadebiutowało dwóch juniorów Floty Świnoujście. To pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Życzymy zawodnikom, ich rodzicom i wszystkim kibicom spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i wielu piłkarskich radości w nadchodzącym Nowym Roku.

Zobacz również

PKP Intercity: z soboty na niedzielę zmiana czasu – 15 pociągów stanie na godzinę

W najbliższy weekend w nocy z 30 na 31 sierpnia, w związku ze zmianą czasu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.