Strona główna / Lokalne / Wigilijne spotkanie z nieżyczliwym akcentem

Wigilijne spotkanie z nieżyczliwym akcentem

W miłej i ciepłej atmosferze odbyło się piątkowe spotkanie wigilijne Zarządu Osiedla Warszów z mieszkańcami. Na placu doktora Borowskiego Zarząd Osiedla przygotował świąteczne stoisko z potrawami, które można było zabrać ze sobą do domu.

– Dzięki uprzejmości Pana Prezydenta Janusza Żmurkiewicza oraz wielkiej życzliwości i pomocy jego zastępcy Pana Pawła Sujki dla mieszkańców Osiedla Warszów przygotowano ponad 1000 sztuk pierogów, które w imieniu władz miasta z życzeniami świątecznymi mogliśmy przekazać potrzebującym – mówi Dariusz Krzywda, Przewodniczący Zarządu Osiedla Warszów.

Dodatkowo dzięki pomocy dyrektor A.K.S. Szkoła Techniczna Pani Anny Stecyk, firma A.K.S. Poland zakupiła dla mieszkańców 50 litrów barszczu czerwonego oraz 30 kilogramów przepysznej kapusty z grochem. Jeden z lokalnych przedsiębiorców zakupił kilka kilogramów ciasta oraz owoce, które również trafiły w ręce mieszkańców podczas spotkania wigilijnego.

Przez kilkadziesiąt minut przy stoisku stała kolejka mieszkańców co pokazuje, że tego typu spotkania są potrzebne a takie drobne gesty powodowały u niektórych wzruszenie.

Wesołych Świąt!

Nie dla wszystkich Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy wszyscy powinniśmy czuć radosną i przyjazną atmosferę.

Miejski Dom Kultury na Warszowie po raz kolejny zapomniał, że istnieje dla mieszkańców, a nie mieszkańcy dla MDK-u  i o tym, że jego prawdziwym pracodawcą jest lokalna społeczność.  Sprzęt, czy budynek są utrzymywane z pieniędzy nas wszystkich i nam powinny służyć.

To, że z trudnych do wyjaśnienia powodów MDK nie wspiera, w wręcz ustawicznie przeszkadza w działalności Zarządu Osiedla jest już nie wyjątkiem, a codziennością.  Ale odmowa użyczenia trzech stołów (!) na potrzeby wigilii dla mieszkańców (które miały być wystawione 10 m od wejścia do MDK) przez kierowniczkę placówki to już przekroczenie wszelkich możliwych granic. Stoły udało się wypożyczyć dopiero po osobistej interwencji Pana Prezydenta Sujki.

Odmowa występu dla Zespołu Keja podczas wigilijnego spotkania, które zostało sfinansowane przez środki, które u sponsora wydeptał Zarząd Osiedla to już tylko kilka kropel, które przelewają czarę goryczy.

Niegospodarność, brak współpracy na rzecz wszystkich mieszkańców, działanie na szkodę Zarządu Osiedla tylko kilka z uwag, z którymi spróbujemy się podzielić w nowym roku z władzami miasta.

Oby w nowym 2020 roku doszło do reorganizacji  Miejskiego Domu Kultury,  a placówka stała się ponownie miejscem przyjaznym dla każdego, kto odwiedzi jego progi – tak jak to miało miejsce za czasów Pani Bożeny Rogowskiej i Pana Ryszarda Kowalskiego. Tego Mieszkańcom i Gościom naszego pięknego Świnoujścia w Nowym Roku szczerze życzymy!

Zobacz również

Poznaj Ranking TOP 10 miejsc na ferie nad Bałtykiem. Świnoujście wysoko w rankingu!

Choć zima kojarzy się z górami i szaleństwem na stokach narciarskich, to coraz więcej osób …

16 komentarzy

 1. Zgadzam się z Anonimem, że opisana sytuacja to jest po prostu cyrk. Ale moje pytanie jest takie, kto daje kierowniczce MDK na Warszowie przyzwolenie do takich zachowań? Kierowniczka robi komuś łaskę? komu mieszkańcom ???? Niektórym chyba woda sodowa odbija jak otrzymuje stanowisko?

  • Nie odmówiono zespołowi Keja wstępu ms
   Wigilie w Domu Kultury wdszystkie były obecne a środki finansowe nie wydeptal zarząd osiedla i sponsora. Wigilie przygotowaly Panie emerytki. Zarząd Osiedla nie współpracuje z nikim. Więc nie przypisuj ie sobie cudzych zasług. Wstyd.

   • Ale mataczysz. Keja nie mogła zagrać na tym spotkaniu. Warto posłuchać co mają panie z Kei do powiedzenia – artykuł wyżej. Warto posłuchać dźwięku.

   • A czy ktoś spytał się drugiej strony jaka jest prawda. Panie z zespołu Keja nieustannie obrażają w wulgarny spsób dyrektora i pozostałych pracowników Mdk nie daje wam to nic do myślenia……..Szkoda

    • Przecież druga strona jest przedstawiona. Dyrektor mówi, że mogą, że współpraca… I co? Ty piszesz, że obrażają jednocześnie sugerując, że postępowanie w sprawie Kei, takie jak zakaz gry na wigilii jest ok, bo panie są niby niemiłe. Jakoś przez lata wszystko było dobrze, a teraz jest źle? No bzdury. Ludzie, którzy kierują mdk powinni być otwarci na wszystkich. Koniec, kropka.

    • To że Panie nie mogły zaśpiewać jest faktem natomiast twierdzenie że Panie są wulgarne itp. jest faktem? jest nagranie jak ubliżają? Wydaje mi się ba jestem nawet pewien że takie twierdzenia są jedynie paniczną formą obrony bo się komuś grunt pod nogami pali.

 2. Niestety od dłuższego czasu miejski dom kultury funkcjonuje na dziwnych zasadach

  • A czy ktoś spytał się drugiej strony jaka jest prawda. Panie z zespołu Keja nieustannie obrażają w wulgarny spsób dyrektora i pozostałych pracowników Mdk nie daje wam to nic do myślenia……..Szkoda

 3. a uks zakonczenie w mdk miał 😀

 4. Czy w tak świątecznych okolicznościach można pluć jadem nienawiści?
  Ludzie zastanówcie się jakie jest przesłanie tych świąt

 5. Czy w tak świątecznych okolicznościach można pluć jadem nienawiści?
  Ludzie zastanówcie się jakie jest przesłanie tych świąt

 6. Nawet stołu mdk nie może dać i prezydent musi interweniować? No cyrk.

 7. Przykre to wszystko i niezrozumiale
  ……co jak co ale MIEJSKI DOM KULTURY ,powinien byc otwarty dla ludzi jest czas na wielkie przedsiewziecia i te robione od serca dla potrzebujacych…..czy rzeczywiscie nie mozna tego pogodzic ? Moze przydaloby sie troche empatii i zrozumienia,jezeli jest to trudne na codzien….to chociaz od swieta…

 8. Sytuacja z MDK na pewno godna potępienia. Ale jak widzę takie zdjęcie gdzie biedni ludzie stoją w kolejce po jedzenie świąteczne to na pewno nie można tego nazwać WIGILIĄ! czy naprawdę miasta nie stać na to, zeby ludzi biednych i samotnych posadzić przy stołach i zaoferować im prawdziwą wigilijną wieczerzę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.