Strona główna / Lokalne / Niedzielna kąpiel świnoujskich morsów

Niedzielna kąpiel świnoujskich morsów

Nie zastanawiać się zbyt długo, tylko wchodzić – to rada świnoujskich morsów dla wachających się przed kąpielą w zimnym Bałtyku.

Choć mroźnej zimy za oknem nie widać, wielbiciele zimnych kąpieli rozpoczęli sezon. Na plaży w Świnoujściu spotykają się w każdą niedzielę o godzinie 15.00.

Jak mówią, oprócz dobrego wpływu na organizm – wspaniała atmosfera, możliwość poznania nowych ludzi, radość i adrenalina. Strach przed zimnem  można pokonać – twierdzą.

– Mieszkamy w Świnoujściu od kilku lat. Wspólnie z mężem przeprowadziliśmy się z Dolnego Śląska. Tam nie ma takich warunków jak tu. Dziś mąż stał z dziećmi na brzegu, a ja kąpałam się. Mam radę dla wąchających się: nie zastanawiać się zbyt długo, tylko wchodzić – mówi jedna z morsujących.

Morsy ubrane tylko w stroje kąpielowe wzbudziły spore zainteresowanie wśród spacerujących po świnoujskiej plaży. Nie wszyscy mieli odwagę, aby wejść do wody, ale stali na brzegu i kibicowali .

– Podziwiam tych ludzi. Pewnie hartują się przez cały rok. Gdybym była trochę młodsza, to pewnie bym wskoczyła razem z nimi. Dziś pozostaje mi popatrzeć. To miłe, że ludzie mają zainteresowania, spotykają się wspólnie i czerpią z tego radość – mówi jedna ze spacerujących kuracjuszek.

Kolejna kąpiel – już 1 stycznia o godzinie 15 na plaży w Świnoujściu – będzie okazja, aby ochłodzić się po szampańskiej zabawie.

Aby zostać morsem nie trzeba się wcześniej przygotowywać, wymagane jest jedynie przeciętnie dobre zdrowie. Warto jednak zasięgnąć wizyty lekarskiej.

Zobacz również

IMGW: w najbliższy wtorek załamanie pogody

Ciepła, wiosenna pogoda nie zagości w Polsce na długo; już w poniedziałek z zachodu wkroczy …

Jeden komentarz

  1. nie_polityczny

    Wieksze i mniejsze ekipki caly wolny dzien sie plumkaja… A sa tez i nocne plumkania….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.