Strona główna / Lokalne / Niedzielna kąpiel świnoujskich morsów

Niedzielna kąpiel świnoujskich morsów

Nie zastanawiać się zbyt długo, tylko wchodzić – to rada świnoujskich morsów dla wachających się przed kąpielą w zimnym Bałtyku.

Choć mroźnej zimy za oknem nie widać, wielbiciele zimnych kąpieli rozpoczęli sezon. Na plaży w Świnoujściu spotykają się w każdą niedzielę o godzinie 15.00.

Jak mówią, oprócz dobrego wpływu na organizm – wspaniała atmosfera, możliwość poznania nowych ludzi, radość i adrenalina. Strach przed zimnem  można pokonać – twierdzą.

– Mieszkamy w Świnoujściu od kilku lat. Wspólnie z mężem przeprowadziliśmy się z Dolnego Śląska. Tam nie ma takich warunków jak tu. Dziś mąż stał z dziećmi na brzegu, a ja kąpałam się. Mam radę dla wąchających się: nie zastanawiać się zbyt długo, tylko wchodzić – mówi jedna z morsujących.

Morsy ubrane tylko w stroje kąpielowe wzbudziły spore zainteresowanie wśród spacerujących po świnoujskiej plaży. Nie wszyscy mieli odwagę, aby wejść do wody, ale stali na brzegu i kibicowali .

– Podziwiam tych ludzi. Pewnie hartują się przez cały rok. Gdybym była trochę młodsza, to pewnie bym wskoczyła razem z nimi. Dziś pozostaje mi popatrzeć. To miłe, że ludzie mają zainteresowania, spotykają się wspólnie i czerpią z tego radość – mówi jedna ze spacerujących kuracjuszek.

Kolejna kąpiel – już 1 stycznia o godzinie 15 na plaży w Świnoujściu – będzie okazja, aby ochłodzić się po szampańskiej zabawie.

Aby zostać morsem nie trzeba się wcześniej przygotowywać, wymagane jest jedynie przeciętnie dobre zdrowie. Warto jednak zasięgnąć wizyty lekarskiej.

Zobacz również

Komunikacja miejska w Świnoujściu: za złotówkę przez tunel i całe miasto

Bilet za symboliczną złotówkę dla mieszkańców posiadających Kartę Wyspiarza, bezpłatne przejazdy dla młodzieży szkolnej zamieszkałej …

Jeden komentarz

  1. nie_polityczny

    Wieksze i mniejsze ekipki caly wolny dzien sie plumkaja… A sa tez i nocne plumkania….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.