poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Bez drzew w okolicy „Wiatraka”. Mieszkańcy pytają – dlaczego?!

Bez drzew w okolicy „Wiatraka”. Mieszkańcy pytają – dlaczego?!

Przeprowadzono kolejną wycinkę drzew w okolicy stawy nawigacyjnej. W lutym ub. r. pisaliśmy o pierwszej wycince. Teraz pod piłę trafiły kolejne drzewa.

Mieszkańcy miasta nie rozumieją tej decyzji i podkreślają, że tempo wycinki zieleni w różnych miejscach w Świnoujściu jest zastraszające.

– Nie przekonuje mnie argument, że przed wojną nie rosły tu drzewa. Od tamtego czasu minęło 80 lat i jest inaczej. Drzewa produkują tlen, są domem dla ptaków, a ludziom dają cień w upalne lato – uważa jedna z mieszkanek.

W lutym Urząd Morski tłumaczył, że światła nabieżnika, czyli tworzących go dwóch staw: „Młyny” i „Galeriowej”, są bardzo ważnym dla statków nawigujących na torze podejściowym elementem wyznaczającym oś toru wodnego, muszą więc być dla statków dobrze widzialne, z dużej odległości (ok. 17 Mm).

Wycinka jest więc niezbędna dla niczym niezakłóconej tzw. wizury nabieżnikowej.

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

9 komentarzy

 1. Kolejny uroczy zakątek Świnoujścia demolują nam przybłędy.

 2. A nie łatwiej byłoby wybudować dodatkową stawe?

 3. Nie jestem fanem bezsensownej wycinki drzew ale… dwa lata temu, w sierpniu zawaliło się drzewo kilka metrów przed idącą za mną grupa zuchów. Było to na ogólnodostępnej ścieżce. Zgłosiłem to na straż miejska więc nie jest to mój wymysł. Tylko jesli teraz w tym miejscu powstanie kolejny hotel a nie nowy las to jest to …. nie będę używał słów powszechnie uznanych za obraźliwe.

 4. Ściema za chwilę będą budować

  • Nowy nabieżnik można wybudować bliżej plaży w miejscu dzisiejszej wycinki. 80 lat temu w tym miejscu była przecież już plaża.

 5. Wycieli drzewa w roznych lokacjach na terenie miasta to teraz niech zasadza nowe drzewostany w innych lokacjach.

 6. Pitolenie bzdetow! Jakiś czas temu widziałem tam tablice – teren na sprzedaż. Idealne miejsce na następny luksusowy hotel. Zaraz okażę się że powstaje tam następny gówniany klocek typu Radisson.

 7. Domyślam się, że „jedna z mieszkanek” jest ekspertem w dziedzinie nawigacji morskiej. Jak czytam z biologii jest. Na pewno wzięła pod uwagę skutki skażenia po ewentualnym wejściu na mieliznę nawet malutkiego statku.

  • Panie ekspercie od nawigacji morskiej, tam jakos od ponad 50 lat bylo dobrze i zaden statek nie wszedl na mielizne i co maja do tego te wycinane drzewa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.