Strona główna / Lokalne / Pierwsi wolontariusze oddali już puszki. Wiemy ile udało się zebrać do tej pory

Pierwsi wolontariusze oddali już puszki. Wiemy ile udało się zebrać do tej pory

Świnoujski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chce pobić zeszłoroczny rekord w zbiórce datków. W ubiegłym roku zebrano 205.066 zł. Czy mieszkańcy miasta postarają się w tym roku pobić ten wynik?

W hali sportowej OSiR punktualnie o 10.00 rozpoczęła się odprawa wolontariuszy. Na przygotowanych stanowiskach czekały już na nich identyfikatory, puszki, serduszka oraz WOŚP-owe gadżety. Pierwsze patrole wyruszyły kilka minut po godz. 10. Uliczna kwesta potrwa do wieczora.

Jednak nie wszyscy będą zbierać pieniądze do późna. Część już zakończyła zbiórkę i zdała tekturowe puszki do sztabu. Tak jak najmłodszy wolontariusz w Świnoujściu – 5-letni Samuel razem z mamą kwestował na ulicach miasta do godz. 14.

Przypomnijmy, o godzinie 19.30 z placu Wolności na plac Mickiewicza ruszy kolorowy korowód, aby dotrzeć o godzinie 20 na plac Mickiewicza – tam tradycyjnie zostanie zorganizowane Światełko do Nieba.

O godzinie 16.00 w świnoujskim sztabie było 27.131 złotych.

Zobacz również

Ruszyły wakacje! Ratownicy pilnują bezpieczeństwa kąpiących się na świnoujskiej plaży

W piątek na maszt przy bazie ratowników ratownicy wciągnęli Błękitną Flagę, międzynarodowe wyróżnienie, które otrzymały …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.