Strona główna / Lokalne / Opieka nad pacjentem – kolejne zajęcia drugiej edycji Akademii Młodego Medyka

Opieka nad pacjentem – kolejne zajęcia drugiej edycji Akademii Młodego Medyka

W sobotę, 11 stycznia 2020 r. zaproszono studentów do budynku głównego świnoujskiego szpitala, by przeprowadzić zajęcia z zakresu opieki nad pacjentem. Wykład poprowadziła Wiesława Kosińska, pielęgniarka Oddziału Wewnętrznego.

Studenci mieli okazje poznać także procedury obowiązujące na bloku operacyjnym oraz zwiedzić salę porodową, oddział neonatologiczny, gabinet gastroskopii a także izbę przyjęć.

Akademia Młodego Medyka to projekt Wydziału Ekonomii i Nauk o Zdrowiu w Świnoujściu Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, który stwarza możliwość zdobywania wiedzy, rozwijania pasji i swoich zainteresowań. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 12 – 16 lat. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne, zajęcia zostały podzielone na wykłady i zajęcia praktyczne m.in. w świnoujskim szpitalu, który pełni rolę organizatora zajęć od strony merytorycznej.

W trosce o zapewnienie intymności, w roli pacjenta wystąpił miś, który jeszcze tego samego dnia został wylicytowany na WOŚP-owej aukcji Kram Rzeczy Dziwnych. Przygotowanie zajęć: Wiesława Kosińska, Aneta Kamińska, Mirosława Golczak i Krystyna Dolata.

 

Agnieszka Natorska

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu

Zobacz również

Synoptyk IMGW: poniedziałek pochmurny; od wtorku możliwe ocieplenie

W poniedziałek nad Polską będzie przeważało zachmurzenie całkowite i duże, z temperaturami maksymalnymi od 7 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.