Strona główna / Lokalne / Neutralizacja bomby “Tallboy” spowoduje kilkudniowe utrudnienia
Załadunek bomby „Tallboy” do komory bombowej „Lancastera”.

Neutralizacja bomby “Tallboy” spowoduje kilkudniowe utrudnienia

Kilka godzin trwała narada Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Świnoujściu. Spotkanie dotyczyło neutralizacji największej bomby znalezionej na dnie Kanału Piastowskiego – informuje Twoje Radio 99,5 FM.

Bomba waży ponad 5 ton i leży na dnie kanału przy przeprawie karsiborskiej. W pobliżu jest gazociąg wysokiego ciśnienia, kabel wysokiego napięcia, a także kolektor sanitarny doprowadzający ścieki z prawobrzeża na lewobrzeże. Aby ta infrastruktura nie została uszkodzona przy ewentualnej eksplozji, w pierwszej kolejności zostanie sprawdzone dno w pobliżu tej wielkiej bomby. Jeśli są tam inne niewybuchy – zostaną zneutralizowane. Jak udało mi się ustalić, wydobycie wielkiej bomby Tallboy będzie wiązało się z kilkudniowymi utrudnieniami.

W spotkaniu zespołu zarządzania kryzysowego brali udział wojskowi, a także eksperci z Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa oraz z Politechniki Warszawskiej.

Nie jest jeszcze znany termin neutralizacji wielkiej bomby w Świnoujściu. Jednak nieoficjalnie mówi się, że ma to nastąpić na przełomie marca i kwietnia.

Zobacz również

Ten popularny polski kurort poszerza plażę po to, aby zmieściło się więcej letników

Plaża w Międzyzdrojach z dnia na dzień staje się coraz szersza. Poszerzany fragment plaży obejmuje …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.