Strona główna / Lokalne / Tylko jedna szkoła z regionu w programie “Szkoła dla Innowatora”. To świnoujska „Jedynka”!
Portrait of lovely girl looking at camera at lesson of drawing

Tylko jedna szkoła z regionu w programie “Szkoła dla Innowatora”. To świnoujska „Jedynka”!

Szkoła Podstawowa Nr 1 dostała się do trzyletniego ogólnopolskiego programu ,,Szkoła dla Innowatora” prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, który pilotażowo obejmuje 20 szkół z całej Polski.

– Zostaliśmy wybrani spośród około czterystu zgłoszeń, przeszliśmy do drugiego etapu i po rozmowach z nauczycielami i dyrektorem włączono nas do projektu – informuje Wioletta Krokosz.

Za programem stoją organizacje, dla których innowacyjne podejście do edukacji jest bardzo ważne. Są to obok CEO: Stowarzyszenie WIS z Radowa Małego, Szkoła Edukacji Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego, przy wsparciu Deloitte oraz Zwolnieni z Teorii.

– Cieszymy się, że będziemy czerpać inspiracje od najlepszych. Do projektu zgłosiliśmy dziesięciu nauczycieli oraz klasę 6a, która od nowego roku szkolnego będzie pracowała w trybie innowacyjnym. Są to uczniowie działający na forum szkoły, aktywni, pełni energii i empatii – pod opieką wychowawczyni, pani Edyty Ścisłowskiej-Farkas, dadzą z siebie wszystko – mówi.

Będą prowadzeni przez takich samych nauczycieli – pełnych pasji i zapału. Liderem zmiany i innowacji jest dyrektor, który jako pierwszy pod koniec lutego na szkoleniu w Warszawie pozna szczegóły i kierunek działania w naszej szkole. Projekt ma mieć bowiem charakter bardzo indywidualny i dostosowany do specyfiki szkoły. Ze szkoleń w szkole będą korzystali również pozostali nauczyciele, a inne klasy będą mogły uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach z przedsiębiorcami, innowatorami.

W ramach programu szkoła otrzyma:

program wsparcia szkoleniowego dla dyrektora (wizyty studyjne, szkolenia i warsztaty, indywidualne doradztwo, wymiana wiedzy);

program wsparcia szkoleniowego dla grupy 8-11 nauczycieli (wizyty studyjne, szkolenia i warsztaty, indywidualne doradztwo, wymiana wiedzy);

narzędzia edukacyjne do pracy z uczniami;

doposażenie i re-aranżacja przestrzeni szkolnej;

wycieczki edukacyjne i spotkania z innowatorami dla klasy uczestniczącej w projekcie.

Zobacz również

Kredyt hipoteczny z 20% wkładem własnym

Pobieranie kredytów hipotecznych z roku na rok staje się coraz popularniejsze w naszym kraju. Mimo …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.