Strona główna / Lokalne / Od maja turyści będą mogli korzystać z karty turysty. Pomoże wyeliminować szarą strefę

Od maja turyści będą mogli korzystać z karty turysty. Pomoże wyeliminować szarą strefę

Turyści w Świnoujściu będą mogli korzystać z rabatów. W nadmorskim mieście powstaje karta turysty. Przy okazji ma wyeliminować szarą strefę wynajmujących apartamenty.

– Dzięki współpracy z samorządem, czyli z miastem Świnoujście być może w naszym mieście pojawi się karta turysty. Jesteśmy pewni, że będzie to dodatkowa zachęta, by na wyspach spędzać jak najwięcej czasu i korzystać ze wszystkich atrakcji. Karta będzie miała charakter karty rabatowej – mówi Piotr Piwowarczyk ze Świnoujskiej Organizacji Turystycznej.

Do karty turysty ma być dołączona lista miejsc udzielających rabatów. Wśród nich muzea, restauracje, sklepy i hotele.

Podobną kartę 16 lat temu stworzył Ryszard Szczepański. Jego pomysł nie do końca się przyjął wśród turystów. Dziś deklaruje pomoc i podpowie wdrażającym projekt, jakich błędów się wystrzec.

– W 2004 zainteresowanie podmiotów udzielających zniżek było bardzo duże, lecz mniejsze wśród turystów, którzy w tamtych czasach nie doceniali systemów rabatowych. Dziś, gdy pomysł z kartą wraca, cieszę i będę patronował całemu temu programowi. Karta turysty powinna się rozwijać, bo widzę w niej korzyści dla podmiotów udzielających zniżki i przede wszystkim dla turystów – mówi Ryszard Szczepański.

Kartę turysty ma wydawać samorząd. Jedną z koncepcji jest wręczanie jej turystom wraz z uiszczeniem opłaty klimatycznej. Taka dystrybucja może pomóc w ograniczeniu szarej strefy osób wynajmujących apartamenty bez pobierania opłaty klimatycznej i podatków. Szacuje się, że miasto na nieuczciwie wynajmujących pokoje gościnne i apartamenty, rocznie traci około 5 mln złotych.

Także w maju ma zostać uruchomiony program “Karta Wyspiarza” oraz “Karta Wyspiarza Seniora”.

Zobacz również

Badanie: blisko jedna czwarta Polaków nie ma oszczędności

Blisko jedna czwarta Polaków deklaruje, że nie ma oszczędności – wynika z badania zrobionego na …

2 komentarze

  1. Ja do Świnoujścia nigdy nie pojadę i nie będę płacił tej opłaty klimatycznej , ponieważ w sklepach tam jest bardzo drogo ,to miasto jest dla Niemców bo oni mają dużo kasy.

  2. To nie turysta a mieszkaniec powinien byc odbiorca tej karty
    Jemu to przychodzi placic za to ze jest zobowiazany ponosic wyszcze koszty zycia w kurorcie ktory glownie zarabia pieniadze w sezonie i w tym to czasie wszystko jest drogie w zwiazku z nawalem turystow.
    Prosimy o pochwalenie sie kto wspolpracowal przy powstaniu tego turystycznego ekwiwalentu!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.