Strona główna / Lokalne / Od maja turyści będą mogli korzystać z karty turysty. Pomoże wyeliminować szarą strefę

Od maja turyści będą mogli korzystać z karty turysty. Pomoże wyeliminować szarą strefę

Turyści w Świnoujściu będą mogli korzystać z rabatów. W nadmorskim mieście powstaje karta turysty. Przy okazji ma wyeliminować szarą strefę wynajmujących apartamenty.

– Dzięki współpracy z samorządem, czyli z miastem Świnoujście być może w naszym mieście pojawi się karta turysty. Jesteśmy pewni, że będzie to dodatkowa zachęta, by na wyspach spędzać jak najwięcej czasu i korzystać ze wszystkich atrakcji. Karta będzie miała charakter karty rabatowej – mówi Piotr Piwowarczyk ze Świnoujskiej Organizacji Turystycznej.

Do karty turysty ma być dołączona lista miejsc udzielających rabatów. Wśród nich muzea, restauracje, sklepy i hotele.

Podobną kartę 16 lat temu stworzył Ryszard Szczepański. Jego pomysł nie do końca się przyjął wśród turystów. Dziś deklaruje pomoc i podpowie wdrażającym projekt, jakich błędów się wystrzec.

– W 2004 zainteresowanie podmiotów udzielających zniżek było bardzo duże, lecz mniejsze wśród turystów, którzy w tamtych czasach nie doceniali systemów rabatowych. Dziś, gdy pomysł z kartą wraca, cieszę i będę patronował całemu temu programowi. Karta turysty powinna się rozwijać, bo widzę w niej korzyści dla podmiotów udzielających zniżki i przede wszystkim dla turystów – mówi Ryszard Szczepański.

Kartę turysty ma wydawać samorząd. Jedną z koncepcji jest wręczanie jej turystom wraz z uiszczeniem opłaty klimatycznej. Taka dystrybucja może pomóc w ograniczeniu szarej strefy osób wynajmujących apartamenty bez pobierania opłaty klimatycznej i podatków. Szacuje się, że miasto na nieuczciwie wynajmujących pokoje gościnne i apartamenty, rocznie traci około 5 mln złotych.

Także w maju ma zostać uruchomiony program “Karta Wyspiarza” oraz “Karta Wyspiarza Seniora”.

Zobacz również

Czerwona zaraza, Czas honoru. Spotkanie z Jarosławem Sokołem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Jarosławem Sokołem – scenarzystą i pisarzem o świnoujskich korzeniach, …

2 komentarze

  1. Ja do Świnoujścia nigdy nie pojadę i nie będę płacił tej opłaty klimatycznej , ponieważ w sklepach tam jest bardzo drogo ,to miasto jest dla Niemców bo oni mają dużo kasy.

  2. To nie turysta a mieszkaniec powinien byc odbiorca tej karty
    Jemu to przychodzi placic za to ze jest zobowiazany ponosic wyszcze koszty zycia w kurorcie ktory glownie zarabia pieniadze w sezonie i w tym to czasie wszystko jest drogie w zwiazku z nawalem turystow.
    Prosimy o pochwalenie sie kto wspolpracowal przy powstaniu tego turystycznego ekwiwalentu!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.