Strona główna / Lokalne / Od maja turyści będą mogli korzystać z karty turysty. Pomoże wyeliminować szarą strefę

Od maja turyści będą mogli korzystać z karty turysty. Pomoże wyeliminować szarą strefę

Turyści w Świnoujściu będą mogli korzystać z rabatów. W nadmorskim mieście powstaje karta turysty. Przy okazji ma wyeliminować szarą strefę wynajmujących apartamenty.

– Dzięki współpracy z samorządem, czyli z miastem Świnoujście być może w naszym mieście pojawi się karta turysty. Jesteśmy pewni, że będzie to dodatkowa zachęta, by na wyspach spędzać jak najwięcej czasu i korzystać ze wszystkich atrakcji. Karta będzie miała charakter karty rabatowej – mówi Piotr Piwowarczyk ze Świnoujskiej Organizacji Turystycznej.

Do karty turysty ma być dołączona lista miejsc udzielających rabatów. Wśród nich muzea, restauracje, sklepy i hotele.

Podobną kartę 16 lat temu stworzył Ryszard Szczepański. Jego pomysł nie do końca się przyjął wśród turystów. Dziś deklaruje pomoc i podpowie wdrażającym projekt, jakich błędów się wystrzec.

– W 2004 zainteresowanie podmiotów udzielających zniżek było bardzo duże, lecz mniejsze wśród turystów, którzy w tamtych czasach nie doceniali systemów rabatowych. Dziś, gdy pomysł z kartą wraca, cieszę i będę patronował całemu temu programowi. Karta turysty powinna się rozwijać, bo widzę w niej korzyści dla podmiotów udzielających zniżki i przede wszystkim dla turystów – mówi Ryszard Szczepański.

Kartę turysty ma wydawać samorząd. Jedną z koncepcji jest wręczanie jej turystom wraz z uiszczeniem opłaty klimatycznej. Taka dystrybucja może pomóc w ograniczeniu szarej strefy osób wynajmujących apartamenty bez pobierania opłaty klimatycznej i podatków. Szacuje się, że miasto na nieuczciwie wynajmujących pokoje gościnne i apartamenty, rocznie traci około 5 mln złotych.

Także w maju ma zostać uruchomiony program “Karta Wyspiarza” oraz “Karta Wyspiarza Seniora”.

Zobacz również

Jak bezpiecznie wypożyczyć książki? Płyną przykłady ze świata

Przez koronawirusa wszystkie biblioteki zostały zamknięte. Czytelnicy zostali odcięci od książek. Tymczasem, jak się okazuje, …

2 komentarze

  1. Ja do Świnoujścia nigdy nie pojadę i nie będę płacił tej opłaty klimatycznej , ponieważ w sklepach tam jest bardzo drogo ,to miasto jest dla Niemców bo oni mają dużo kasy.

  2. To nie turysta a mieszkaniec powinien byc odbiorca tej karty
    Jemu to przychodzi placic za to ze jest zobowiazany ponosic wyszcze koszty zycia w kurorcie ktory glownie zarabia pieniadze w sezonie i w tym to czasie wszystko jest drogie w zwiazku z nawalem turystow.
    Prosimy o pochwalenie sie kto wspolpracowal przy powstaniu tego turystycznego ekwiwalentu!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.