Strona główna / Lokalne / Ciepła zima pozwala modernizować ulicę Gdyńską

Ciepła zima pozwala modernizować ulicę Gdyńską

Ciepła zima pozwala drogowcom na kontynuowanie, bądź wręcz rozpoczynanie robót inwestycyjnych. Tak jest m.in. w przypadku modernizacji ulicy Gdyńskiej, która rozpoczęła się kilkanaście dni temu.

Wykonawcą jest firma Projekty i Realizacja z Poznania. Inwestycja potrwa do lata.

Modernizacja ul. Gdyńskiej, to kontynuacja realizowanego od kilku lat programu przebudowy dróg w tym rejonie miasta. Wcześniej zmodernizowane zostały m.in. ulice: Gdańska, Toruńska oraz Bydgoska.

Ulica Gdyńska była poważnie zdegradowana. Wybudowana z trylinki, w wielu miejscach się zapadła. Po deszczach tworzyły się wielkie kałuże. Jezdnię od chodnika oddziela pas wyłożony płytami jumbo, których stan techniczny także pozostawia wiele do życzenia.

Oczywiście roboty rozpoczęły się od rozbiórki starych nawierzchni. Ulica będzie przebudowana na odcinku 382,5 m pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Gdańską i Szkolną

Przebudowa obejmuje wykonanie nowej konstrukcji jezdni, chodnika oraz zjazdów do posesji. Nawierzchnia jezdni będzie wykonana z betonu asfaltowego, nawierzchnia chodników i zjazdów z kostki brukowej, betonowej. Inwestycja obejmuje także przebudowę istniejącej, oraz budowę nowej kanalizacji deszczowej. Zmodernizowane zostanie także oświetlenie ulicy.

Źródło: UM Świnoujście

Zobacz również

Przejazd tunelem w Świnoujściu nie będzie możliwy w przyszłym roku

Tunel w Świnoujściu, chociaż jest już w 100 proc. wywiercony, to przejazd nim będzie możliwy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.