Strona główna / Lokalne / Radni Grupy Morskiej: Tu potrzebny jest chodnik

Radni Grupy Morskiej: Tu potrzebny jest chodnik

Sprawa dotyczy notorycznie sparaliżowanej ul. Fińskiej, którą każdego dnia podróżują do pracy kierowcy osobówek. W tym samym czasie nasilony jest również ruch TIR-ów, a na dokładkę na odcinku od ul. Wolińskiej do parkingu przy AKS nie ma chodnika, przez co i piesi zmuszeni są do przejścia wzdłuż ulicy. Ulica jest ruchliwa, ponieważ prowadzi do dużych zakładów pracy.

– Widzimy poważny problem komunikacyjny na tej ulicy. Widzą go również zdenerwowani mieszkańcy, którzy proszą nas o podjęcie działań. Wielokrotnie w przeszłości wspólnie z Panem Prezydentem znajdowaliśmy dobre rozwiązania dla mieszkańców i jestem przekonany, że teraz też znajdziemy. Uważamy, że budowa niecałych 100 metrów chodnika rozwiąże problem dla pieszych i przede wszystkim zapewni im bezpieczeństwo” – komentują radni  z Grupy Morskiej.

Za paraliż drogowy na tym odcinku w dużej mierze odpowiadają TIR-y, które potrafią zablokować jeden pas robiąc sobie z drogi pas postojowy.

– To kolejna kwestia do rozwiązania. Takie zatrzymywanie jest niezgodne z przepisami. Policja karze takich kierowców mandatami ale potrzeba zwiększenia intensywności patroli na tej ulicy. Jestem już po jednej rozmowie z komendantem Policji w tej sprawie i jest pełna zgoda co do istoty problemu. Czekamy na dalsze działania – dodają radni.

Zobacz również

Drużynowy tenis stołowy w ramach licealiady

W rywalizacji  o miano „Najbardziej Usportowionej Szkoły”, Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz” zorganizował rozgrywki w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.