Strona główna / Lokalne / Jedyna taka noc w Wolińskim Parku Narodowym!

Jedyna taka noc w Wolińskim Parku Narodowym!

Noc Sów pachnie już wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy.

Marzec to bardzo aktywny czas dla większości naszych sów. Są w trakcie okresu godowego i pohukują tak, że włosy jeżą się na głowie – albo raczej pióra oczywiście. Sowom z podniecenia – innym mieszkańcom lasów z przerażenia…

Woliński Park Narodowy wspólnie z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej – Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie, zapraszają wszystkich sympatyków ornitologii do wzięcia udziału w Nocy Sów 2020.

Koordynatorem Ogólnopolskim Akcji jest Stowarzyszenie Ptaki Polskie, a inauguracja tegorocznej ogólnopolskiej edycji odbędzie się właśnie w Wolińskim Parku Narodowym!

Wydarzenie odbędzie się w dniach 6 i 7 marca 2020 r. wg harmonogramu przedstawionego na plakacie. W programie m. in.: prelekcje o biologii i zwyczajach sów, wernisaż wystawy „Sowy Wyspy Wolin” Cezarego Korkosza i spotkanie z fotografem, pokazy filmów przyrodniczych o sowach, konkurs wiedzy o sowach, monitoring przyrodniczy sów w terenie w leśnych ostępach Wolińskiego Parku Narodowego. Goście specjalni to Piotr Kamont i Jacek Karczewski ze Stowarzyszenia Ptaki Polskie.

Odbędzie się również promocja książek pt. „Jej wysokość gęś. Opowieści o ptakach” oraz „Noc sów. Opowieści z lasu” autorstwa Jacka Karczewskiego.

Wszystkich uczestników zapraszamy do udziału w akcji, włączenia się w aktywne rozpoznawanie głosów sów i wymianę doświadczeń przy grillu. Na wydarzenie obowiązuje rejestracja uczestników! Szczegóły już wkrótce.

Razem odkryjemy tajemniczy świat sów! Przybywajcie, sowy czekają!

 

Zobacz również

Syreny alarmowe w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W niedzielę, 1 sierpnia, w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie województwa zachodniopomorskiego zabrzmią …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.