Strona główna / Lokalne / Jedyna taka noc w Wolińskim Parku Narodowym!

Jedyna taka noc w Wolińskim Parku Narodowym!

Noc Sów pachnie już wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy.

Marzec to bardzo aktywny czas dla większości naszych sów. Są w trakcie okresu godowego i pohukują tak, że włosy jeżą się na głowie – albo raczej pióra oczywiście. Sowom z podniecenia – innym mieszkańcom lasów z przerażenia…

Woliński Park Narodowy wspólnie z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej – Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie, zapraszają wszystkich sympatyków ornitologii do wzięcia udziału w Nocy Sów 2020.

Koordynatorem Ogólnopolskim Akcji jest Stowarzyszenie Ptaki Polskie, a inauguracja tegorocznej ogólnopolskiej edycji odbędzie się właśnie w Wolińskim Parku Narodowym!

Wydarzenie odbędzie się w dniach 6 i 7 marca 2020 r. wg harmonogramu przedstawionego na plakacie. W programie m. in.: prelekcje o biologii i zwyczajach sów, wernisaż wystawy „Sowy Wyspy Wolin” Cezarego Korkosza i spotkanie z fotografem, pokazy filmów przyrodniczych o sowach, konkurs wiedzy o sowach, monitoring przyrodniczy sów w terenie w leśnych ostępach Wolińskiego Parku Narodowego. Goście specjalni to Piotr Kamont i Jacek Karczewski ze Stowarzyszenia Ptaki Polskie.

Odbędzie się również promocja książek pt. „Jej wysokość gęś. Opowieści o ptakach” oraz „Noc sów. Opowieści z lasu” autorstwa Jacka Karczewskiego.

Wszystkich uczestników zapraszamy do udziału w akcji, włączenia się w aktywne rozpoznawanie głosów sów i wymianę doświadczeń przy grillu. Na wydarzenie obowiązuje rejestracja uczestników! Szczegóły już wkrótce.

Razem odkryjemy tajemniczy świat sów! Przybywajcie, sowy czekają!

 

Zobacz również

Świnoujście. Eldorado dla wędkarzy

Archipelag wysp to prawdziwe eldorado dla wędkarzy. Tylu różnorodnych łowisk próżno by szukać w innych …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.