środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / W liceum rozpylono gaz. Troje uczniów przetransportowano do szpitala

W liceum rozpylono gaz. Troje uczniów przetransportowano do szpitala

Troje uczniów ze Świnoujścia trafiło do szpitala po tym jak ktoś rozpylił prawdopodobnie gaz pieprzowy na korytarzu Liceum Ogólnokształcącego w Świnoujściu.

Dyrektor placówki odwołał zajęcia i zwolnił pozostałych uczniów do domu, prosząc jednocześnie rodziców, aby obserwowali swoje dzieci i w razie pogorszenia samopoczucia – udali się do lekarza. W elektronicznym dzienniku zamieścił komunikat skierowany do rodziców.

„ Szanowni Państwo, w dniu dzisiejszym w Liceum rozpylona została substancja nieznanego pochodzenia. Podjąłem decyzję o ewakuacji uczniów i pracowników placówki na szkolne boisko. W tym samym momencie poinformowane o zdarzeniu zostały służby ratownicze – straż pożarna, pogotowie i policja. Następnie uczniowie przeprowadzeni zostali do sali gimnastycznej (odizolowanej od pozostałej części szkoły). W tym czasie funkcjonariusze straży pożarnej przystąpili do kontroli obiektu i wietrzenia pomieszczeń. W obawie o zdrowie uczniów podjąłem decyzję o zawieszeniu zajęć lekcyjnych. Po uzyskaniu zgody straży pożarnej uczniowie udali się do wywietrzonych sal lekcyjnych po swoje rzeczy, a następnie udali się do domów. Ratownik medyczny prosi Państwa o obserwowanie samopoczucia Państwa dzieci – gdyby pojawiły się zawroty głowy, silny ból głowy czy nudności proszę się zgłosić z dzieckiem na szpitalną izbę przyjęć. Piotr Adamczyk”

Zobacz również

Modernizacja ulicy Grunwaldzkiej opóźniona o cztery miesiące

Remont ulicy Grunwaldzkiej w Świnoujściu opóźnia się już o cztery miesiące. Zgodnie z umową miała …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.