Strona główna / Lokalne / Dotychczasowy kurator chce kontynuować działalność galerii sztuki

Dotychczasowy kurator chce kontynuować działalność galerii sztuki

Co znajdzie się w pomieszczeniach po galerii sztuki przy ulicy Armii Krajowej? Pytaliśmy o to kilka dni temu. Jednym z pomysłów na wykorzystanie stojących dzisiaj pustych pomieszczeń, było zorganizowanie miejsca dla organizacji pozarządowych. Wszystko jednak wskazuje na to, że pomysł spalił na panewce.

Dotychczasowy kurator galerii, na antenie Radia Szczecin zapowiedział, że jest gotowy kontynuować organizację wystaw. Losy galerii leżą także na sercu 114 osób, które wystosowały „List otwarty, artystów i ogólnopolskich środowisk twórczych, w sprawie galerii sztuki współczesnej ms44 w Świnoujściu”. List opublikowano na stronie internetowej, która w przeszłości czerpała profity ze współpracy z Miejskim Domem Kultury w Świnoujściu.

– W tej chwili dyrekcja MDK opracowuje harmonogram wystaw na rok 2020 w obu swoich galeriach – informuje Hanna Lachowska z magistratu. – Pomieszczeniem znajdującym się przy ulicy Armii Krajowej 13 zarządza Miejski Dom Kultury. Osoba, która nadzorowała dotychczas funkcjonowanie galerii, obecnie otrzymała stanowisko w Akademii Sztuki w Szczecinie i w związku z tym zrezygnowała z prowadzenia galerii – informuje.

Przedstawiciele organizacji pozarządowych zgodnie mówią, że potrzebują pomieszczeń dla działalności jaką prowadzą, jednak z powodu „szumu” nie chcą, aby było to odbierane, że otrzymają je kosztem pomieszczeń dotychczasowej galerii sztuki.

Zobacz również

ZHR – Dzień Myśli Braterskiej

Składanie życzeń, wysyłanie kartek, uroczyste ogniska – 22 lutego przypada Dzień Myśli Braterskiej, najważniejsze święto …

2 komentarze

  1. Przecież jest galeria art praktycznie niewykorzystana a o wiele ładniejsza i ciekawsza . Po co drugi pustosan lepiej oddać lokal potrzebującym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.