Strona główna / Lokalne / Odprawa roczna świnoujskich policjantów

Odprawa roczna świnoujskich policjantów

W sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu odbyła się odprawa roczna, na której podsumowane zostały działania świnoujskiej policji w 2019 roku. W uroczystości udział wziął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie — dr Marek Jasztal, Prezydent Miasta Świnoujście – Janusz Żmurkiewicz, Przewodnicząca Rady Miasta Świnoujście – Elżbieta Jabłońska, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i podmiotów pozapolicyjnych współpracujących z Komendą Miejską Policji w Świnoujściu, policjanci i policjantki. Podczas uroczystości pożegnani zostali funkcjonariusze policji, którzy w 2020 roku odeszli ze służby.

Efekty pracy świnoujskiej policji podsumował Komendant Miejski Policji w Świnoujściu – insp. Grzegorz Śrek. Podczas uroczystości wskazał, jak ważna dla zapewnienia bezpieczeństwa jest współpraca policji z pozapolicyjnymi podmiotami, a także współpraca pomiędzy polską i niemiecką policją. Podziękował także Prezydentowi Miasta Świnoujście oraz władzom miasta za wsparcie finansowe na zakup sprzętu służbowego, który przyczynia się do wysokiego poziomu bezpieczeństwa na ulicach Świnoujścia. Podziękowania Komendanta Miejskiego Policji w Świnoujściu zostały złożone także przedstawicielom podmiotów pozapolicyjnych, z którymi współpracuje świnoujska policja, a także policjantom i policjantkom za rzetelną i ciężką służbę w 2019 roku.

Pozytywnie o działaniach Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu wypowiedział się Prezydent Miasta Świnoujście – Janusz Żmurkiewicz, który swoimi słowami docenił oraz podziękował za codzienny trud policjantów w zapewnieniu jak największego bezpieczeństwa na terenie Świnoujścia.

Obecny podczas uroczystości był także Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie — dr Marek Jasztal, który poinformował przybyłych gości o kierunkach działania zachodniopomorskiej policji, a także przedstawił plany dotyczące budowy nowej jednostki policji w Świnoujściu.

Korzystając z okazji, Komendant Miejski Policji w Świnoujściu – insp. Grzegorz Śrek pożegnał funkcjonariuszy policji, którzy w 2020 roku odeszli ze służby:

podinsp. Michała Burego

asp. szt. Przemysława Nawrockiego

asp. szt. Sławomira Watraka

asp. szt. Dariusza Mazura

 

Policjanci otrzymali pamiątkowe ryngrafy, a także swoje odznaki służbowe, które były z nimi przez całą służbę.

st. post. Kamil Zwierzchowski

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Zobacz również

Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich. Wejście na latarnie morskie za darmo

Zachód słońca z wysokości 70 metrów, spotkanie z duchem latarnika, teatr ognia. I to wszystko …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.