Strona główna / Lokalne / Bezpłatna pomoc dla obywateli państw spoza Unii Europejskiej

Bezpłatna pomoc dla obywateli państw spoza Unii Europejskiej

Obywatele państw niebędących członkami Unii Europejskiej oraz bezpaństwowcy, a także osoby o nieokreślonym obywatelstwie przebywające na terenie województwa zachodniopomorskiego, mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy oferowanej w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, w ramach promocji programu, rozprowadzają broszury informacyjne na stacjach benzynowych, obiektach handlowych, punktach usługowych oraz gastronomicznych na terenie Świnoujścia.

Celem Funduszu Azylu, Migracji i Integracji jest przyczynianie się do skutecznego zarządzania przepływami migracyjnymi i wzmocnienie rozwoju wspólnej polityki w zakresie azylu, ochrony uzupełniającej i ochrony czasowej oraz wspólnej polityki imigracyjnej z pełnym poszanowaniem praw i zasad zapisanych w Karcie praw podstawowych Unii Europejskiej.

Broszury informacyjne na temat możliwości uzyskania bezpłatnej pomocy dla obywateli państw trzecich dostępne są także w Komendzie Miejskiej Policji w Świnoujściu.

Osoby, które zainteresowane są uzyskaniem informacji na temat bezpłatnej pomocy dla obywateli państw trzecich, zachęcamy także do odwiedzenia stron internetowych, na których zawarte są szczegółowe informacje na temat programu:

http://migranci-uchodzcy-szczecin.caritas.pl/

https://www.szczecin.uw.gov.pl/

 

 

st. post. Kamil Zwierzchowski

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Zobacz również

Dostali nagrody. Trafią do pomagających potrzebującym

Do urzędu miasta właśnie dotarła nagroda, a właściwe nagrody (!), które dzięki głosom naszych mieszkańców …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.