Strona główna / Lokalne / Dzięki współpracy miast. Nasi uczniowie w Karpaczu

Dzięki współpracy miast. Nasi uczniowie w Karpaczu

Dzięki porozumieniu o wymianie młodzieży, które dwa lata temu podpisali Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz i Burmistrz Karpacza Radosław Jęcek, niemal pół setki świnoujskich uczniów jeszcze do niedzieli wypoczywa w Karpaczu. Jak mówią dzieci, pogoda im dopisuje, jest śnieg, słońce i dobra zabawa. W Karpaczu od poniedziałku są uczniowie ze świnoujskich szkół podstawowych nr 2,4,6 i 9.

To drugi taki wyjazd świnoujskich dzieci w góry. Głównym organizatorem ubiegłorocznego, pierwszego była Szkoła Podstawowa nr 6. W tym organizację przejęła Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi.

Dzięki współpracy naszych miast, dzieci z Karpacza latem wypoczywają u nas w Świnoujściu, a z kolei nasze spędzają zimowe ferie u nich w górach – mówi Edyta Tomaszek, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Świnoujście. – Koszt tegorocznego wyjazdu to 600 złotych za jednego ucznia. Tyle musieli zapłacić rodzice. W tej cenie dzieci mają zakwaterowanie, wyżywienie i różne atrakcje. Koszty autokaru pokryło miasto.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Świnoujściu. 262 osoby przebywają na kwarantannie

W Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 24 856 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 749 chorych – …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.