Strona główna / Hobby / Mistrzostwa Polski w Pływaniu Zimowym. Czterech zawodników ze Świnoujścia

Mistrzostwa Polski w Pływaniu Zimowym. Czterech zawodników ze Świnoujścia

W sobotę 22.02.2020 r. odbyły się Mistrzostwa Polski w Zimowym Pływaniu na jeziorze Szlomiok w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. To jedne z najtrudniejszych i ekstremalnych dla pływaków zawody.

Nie tylko walczy się z oporem wody lecz także z temperaturą, która ma poniżej 4 stopni Celsjusza. Już po raz trzeci nasze miasto reprezentowało 4 zawodników z sekcji pływania zimowego Polskiego Ratownictwa Wodnego: Sebastian Stempel – 250 m 26 miejsce w czasie 0:05,16 min.; Paweł Kradyna 500 m 15 miejsce w czasie 0:09,07 min.; Michał Stefaniak – 500 m 9 miejsce w czasie 0:07,56 oraz Klaudiusz Stępniewski – 750 m 27 miejsce w czasie 0:17,40 min.

Wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe z przed roku. Wystartowała rekordowa liczba zawodników 250 w konkurencjach na 100 m, 250 m, 500 m, 750 m i 1000 m. Sympatyków zimowego pływania przybywa z roku na rok co sprawia, że dyscyplina się u nas w Polsce szybko rozwija. Zawody organizowane są w różnych częściach Polski, a w nich biorą udział nie tylko dorośli lecz również dzieci i młodzież. Dlatego Międzynarodowa Organizacja Pływania Zimowego (ISA) doceniła nasz kraj i w roku 2021 w Katowicach odbędą się Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie.

Polskie Ratownictwo Wodne

Zobacz również

Świnoujski szpital: „Byliśmy na Jarmarku Wikingów”

Nawet wiking musi dbać o zdrowie – stąd obecność pracowników świnoujskiego szpitala na Festiwalu Słowian …

Jeden komentarz

  1. Matko z córką! Sam udział to wyczyn, a za takie wyniki należą się wielkie gratulacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.