Strona główna / Lokalne / W Świnoujściu usunięto 282 tony materiałów z azbestem

W Świnoujściu usunięto 282 tony materiałów z azbestem

Świnoujście po raz siódmy chce sięgnąć po dotację na usunięcie azbestu z terenu miasta. Miasto zamierza skorzystać z dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na realizację w 2020 r. zadania związanego z usuwaniem wyrobów zawierających azbest.

– Od 2013 r. przy udziale środków pozyskanych w WFOŚiGW w Szczecinie usunięto z terenu Miasta Świnoujście 282 tony wyrobów zawierających azbest łącznie z 209 nieruchomości – informuje Joanna Ścigała ze świnoujskiego magistratu.

Właściciele nieruchomości, którzy zainteresowani są usunięciem ze swoich posesji wyrobów zawierających azbest, mogą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 kwietnia 2020 r. składać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Świnoujście przy ul. Wojska Polskiego 1/5 wypełnione wnioski wraz z kompletem wymaganych załączników.

Koszty zakupu i montażu nowych pokryć dachowych pokrywają właściciele nieruchomości we własnym zakresie.

Podobnie jak latach ubiegłych, również w 2020 r. wnioski o dotację na usuwanie wyrobów zawierających azbest mogą składać także przedsiębiorcy.

 

Zobacz również

Od dziś zapłacimy za parkowanie przy ulicy Legionów

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zaprasza do korzystania z całorocznego parkingu u zbiegu ulic Legionów …

Jeden komentarz

  1. A może tak miasto usunęło by azbest z dachu pływalni miejskiej?
    Nakrycie dachu wielką reklamą oceanarium nie załatwia sprawy. Wstyd. Miasto namawia mieszkańców a na swoich obiektach nic nie robi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.