Strona główna / Lokalne / Drużynowe Zawody Pływackie w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewcząt i Chłopców

Drużynowe Zawody Pływackie w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewcząt i Chłopców

W dniu 28 lutego 2020 r. na Pływalni Miejskiej w Świnoujściu przy ulicy Żeromskiego 62 odbyły się międzyszkolne zawody w drużynowym pływaniu w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej, będące eliminacjami do Mistrzostw Województwa.

Podczas zawodów zmagali się ze sobą uczniowie z trzech świnoujskich szkół: SP1, SP4, SP6. Zawodnicy pokonywali własne słabości, poprawiali czasy i wypływali swoje życiówki.

Najmłodsi rocznik 2007 i młodsi rywalizowali na dystansie 50 m stylem klasyczny, stylem grzbietowym, stylem motylkowym, stylem dowolnym oraz w sztafecie 6 x 25m stylem dowolnym, zaś rocznik 2005-2006 na dystansach 100 m stylem grzbietowym, 100 m stylem klasycznym, 100 m stylem dowolnym, 50 m stylem motylkowym, 50 m stylem dowolnym, oraz w sztafecie 6 x 50 m stylem dowolnym.

Zawodnicy pływali seriami na czas, ich wyniki przeliczane były na punkty, których suma określała miejsce szkoły.

Najlepsze wyniki Igrzysk Dzieci:

Dziewczęta                                                                    Chłopcy

  • 50 m stylem klasycznym
  1. Antonia Lupa SP 6 – 49.82 1. Franciszek Gralak – SP 1 – 47.04
  2. Dominika Sobczyk SP 4 – 51.58 2. Kajetan Rupar SP 4 – 50.31
  3. Zuzanna Falkowska SP 1 – 58.22 3. Szymon Wiśniewski SP 4 – 51.60
  • 50 m stylem grzbietowym
  1. Agata Janc SP 6 – 45.10                       1. Patryk Otocki SP 6 – 40.58
  2. Urszula Stokowska SP 1 – 46.24 2. Kacper Jasiecki SP 6 – 45.03
  3. Amelia Dąbrowska SP 4 – 40.03     3. Rafał Sobczyk SP 1 – 47.03
  • 50 m stylem motylkowym
  1. Marta Nieśpielska SP 1 – 48.80 1. Piotr Ziontkowski SP 1 – 40.04
  2. Amelia Sielewicz SP 6 – 50.75 2. Bartosz Walkowiak SP 6 – 48.30
  3. Gabriela Bajek SP 4 – 52.40 3. Jakub Micał SP 1 – 50.46
  • 50 m stylem dowolnym
  1. Alicja Bogdańska SP 6 – 35.98 1. Oskar Zygarlicki SP 6 – 36.02
  2. Natalia Molenda SP 4 – 37.77   2. Bartosz Domaruk SP 4 – 37.70
  3. Emilia Stalka SP 1 – 40.87 3. Stanisław Kuhmister SP 1 – 40.41

 

Sztafeta 6x 25 stylem dowolnym

  1. SP 6 – 1.51.90 1. SP 6 – 1.50.27
  2. SP 4 – 2.08.00 2. SP 1 – 1.52.00

 

Klasyfikacja końcowa szkół

  1. SP 6 – 126 pkt                                                     1. SP 1 – 119 pkt
  2. SP 4 – 112.50 pkt 2. SP 6 – 111 pkt
  3. SP 1 – 73.50 pkt     3. SP 4 – 69 pkt   

 

Najlepsze wyniki Igrzysk Młodzieży Szkolnej

 

Dziewczęta                                                                               Chłopcy

  • 100 m stylem grzbietowym
  1. Agata ILińczuk SP 6 – 1.49.00           1. Dawid Tomaszczuk SP 6 – 1.41.31
  2. Kornelia Dziuba SP 6 – 2.08.26   2. Marcel Iwaszczyszyn SP 1 – 1.43.00
  3. Dawid Mizerkiewicz SP 4 – 1.57.00
  • 100 m stylem klasycznym
  1. Kaja Rusin SP 6 – 1.51.82 1. Roch Rupar SP 4 – 1.41.00
  2. Wiktoria Partyka SP 1 – 2.15.00             2. Kacper Kosecki SP 6 – 1.44.31
  3. Szymon Maksymowicz SP 1 – 1.53.00

 

 

  • 100 m stylem dowolnym
  1. Amelia Bogdańska SP 6 – 1.21.60 1. Oliwier Szymański SP 1 – 1.19.00
  2. Amelia Konopczyński SP 1 – 1.34.00 2. Adam Małocha SP 6 – 1.26.22

 

  • 50 m stylem motylkowym
  1. Dominika Stefaniak SP 1 – 48.20 1. Adrian Ziemliński SP 1 – 38.30
  2. Jagoda Nowicka SP 6 – 57.23 2. Wołodymir Mazura SP 1 – 40.67

 

 

  • 50 m stylem dowolnym
  1. Kinga Chłoń SP 1 – 38.80          1. Kacper Dziedzina SP 4 – 40.80
  2. Kornelia Waliszewska SP 6 – 59.29 2. Igor Zygmunt SP 1 – 43.46
  3.    Jacek Zalewski SP 6 – 45.41

 

Sztafeta 6X50 m stylem dowolnym

  1. SP 6 – 4.54.19 1. SP 1 – 3.57.00
  2. SP 6 – 4.18.81

Klasyfikacja końcowa szkól – IMS

  1. SP 6 – 130 pkt 1. SP 1 – 127 pkt
  2. SP 1 – 64 pkt                2. SP 6 – 104 pkt
  3. SP 4 –  48 pkt

Zwycięskie drużyny w każdej kategorii wiekowej reprezentować będą Nasze Miasto w Finałach Wojewódzkich.

W konkurencjach indywidualnych oraz sztafetach pierwsze trzy miejsca nagrodzone zostały pamiątkowymi medalami, w klasyfikacji drużynowej szkół okolicznościowymi pucharami ufundowanymi przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

Serdeczne podziękowania dla sędziów z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

Pełny komunikat z zawodów na stronie: www.osir.swinoujscie.pl

Zobacz również

Ważna deklaracja Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie w sprawie zamkniętego falochronu

Falochron w Świnoujściu będzie otwarty dla turystów i mieszkańców – zadeklarował Wojciech Zdanowicz, dyrektor Urzędu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.