Strona główna / Lokalne / Mniej uczniów ze Świnoujścia skorzystało z niemieckiego lodowiska

Mniej uczniów ze Świnoujścia skorzystało z niemieckiego lodowiska

Policzono uczniów ze Świnoujścia, którzy w ferie skorzystali, po sąsiedzku, z lodowiska w niemieckim Heringsdorfie. Jak się okazuje, niechętnie spędzali czas na lodzie.

– Według  danych otrzymanych od pracowników lodowiska, podczas tegorocznych ferii z tego obiektu skorzystało ok. 336 osób, tzn. tyle zanotowano wejść na lodowisko. To dużo mniej, niż w poprzednich latach. W 2019 roku odnotowano to 765 wejść, a w 2018 – 697. Czas jednego wejścia to 3 godziny. Za każde takie wejście miasto zapłaci 2 euro – tłumaczy Hanna Lachowska ze świnoujskiego magistratu.

Za każdego ucznia, miasto płaciło Niemcom 2 euro. W Świnoujściu nie ma lodowiska ze względu na wysokie koszty utrzymania oraz jak tłumaczy samorząd, słabe zainteresowanie taką formą aktywności.

Zobacz również

Komu przysługuje dodatek elektryczny. Wniosek do pobrania

Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w przypadku gdy główne źródło ogrzewania …

7 komentarzy

 1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  W Gdańsku jest tunel.
  Po co tutaj?!

 2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  W drawsku Pomorskim mają poligon.

 3. W Goleniowie nie mają galerii handlowej… Hmmm czyżby ludzie nie robili tam zakupów?

 4. hehehe w Goleniowie mają też lotnisko. To co w Ściu też powinno być? hehehe

 5. Akurat w temacie lodowiska to uważam że faktycznie nie ma sensu u nas budować.

 6. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  A ile niemieckich dzieci i młodzieży skorzystało ze Świnoujskiego lodowiska?

 7. W Świnoujściu nie ma lodowiska ze względu na wysokie koszty utrzymania oraz jak tłumaczy samorząd, słabe zainteresowanie taką formą aktywności.

  W dużo mniejszym Goleniowie można utrzymać sztuczne lodowisko, które czynne jest od rana do wieczora i to kilkanaście tygodni w miesiącach zimowych! OSiR Goleniów potrafi zadbać i o lodowisko dla dzieci i dorosłych, w Świnoujściu ciągle nieopłacalne! Słabe zainteresowanie, bo kogo stać by przemieszczać się 10 kilometrów do Heringsdorfu, skoro Świnoujście nie zadbało nawet o transport (też za drogi i nieopłacalny?)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.