poniedziałek , 28 listopada 2022
Strona główna / Koronawirus / Panika w niemieckich sklepach. Brakuje mydła, chusteczek dezynfekujących i środków antybakteryjnych

Panika w niemieckich sklepach. Brakuje mydła, chusteczek dezynfekujących i środków antybakteryjnych

Pierwszy potwierdzony przypadek koronowirusa w Meklemburgii Pomorzu Przednim wywołał u naszych sąsiadów panikę. Mieszkańcy przygranicznych miejscowości masowo wykupują środki antybakteryjne, mydło, chusteczki, artykuły żywnościowe. We wtorek wiele półek sklepowych po niemieckiej stronie świeciła pustkami.

Mężczyzna w wieku 64 lat oraz jego o 2 lata młodsza żona są chorzy na koronawirusa. We wtorek wyniki ich próbek okazały się pozytywne.

Jest to para z Greifswaldu, która była na kongresie w Badenii-Wirtembergii pod koniec lutego i miała kontakt z zarażoną osobą.

Wydział Zdrowia w Badenii-Wirtembergii poinformował Ministerstwo Zdrowia w Schwerinie o możliwym zarażeniu. Para została poinformowana o konieczności przeprowadzenia testu.

64-letni mężczyzna wykazuje łagodne objawy, takie jak kaszel, podczas gdy 62-letnia nie wykazuje objawów chorobowych. Para po po powrocie do Meklemburgii-Pomorza Zachodniego nie miała żadnych kontaktów z innymi ludźmi i została natychmiast odizolowana.

Foto: Kai Ottenbreit

Zobacz również

Można już przejechać ulicą Dworcową

Ściągnięto znaki zakazujące skrętu  w prawo dla zjeżdżających z promów Bielik. Otwarto przejazd ulicą Dworcową. …

2 komentarze

  1. Ja i tak zakupów u Niemców nie robię. Jak wykupią wszystko u siebie, to niemieccy rzucą sie na sklepy w Świnoujściu! U nas wszystkiego jest fuuul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.