Strona główna / Lokalne / W Świnoujściu powstaje Towarzystwo Budownictwa Społecznego

W Świnoujściu powstaje Towarzystwo Budownictwa Społecznego

Podczas sesji Rady Miasta w grudniu ubiegłego roku Rada Miasta przyjęła uchwałę o tym, że spółka Lokum stanie się Towarzystwem Budownictwa Społecznego Lokum sp. z o.o. z siedzibą w Świnoujściu. Świnoujski TBS zostanie zasilony majątkiem spółki Lokum i obecnego ZGM.

– Celem dokonanych zmian jest umożliwienie Gminie w sposób bardziej efektywny realizowanie  zadań własnych: zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych osób o niskich dochodach, zapewnianie lokali w ramach najmu socjalnego i lokali zamiennych, tworzenie warunków do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych, w tym w szczególności gminnego budownictwa czynszowego – informuje Zastępca Prezydenta Barbara Michalska.

Powstający TBS  będzie mógł wprowadzić nowe formy najmu, tj.: najem z możliwością wykupu mieszkania na własność, najem lokalu, który wyremontuje przyszły najemca. Ponadto spółka będzie mogła korzystać z możliwości preferencyjnych form finansowania inwestycji mieszkaniowych. Wszystko po to, aby polepszyć sytuację mieszkaniową mieszkańców Świnoujścia.

W związku z powyższym w najbliższych dniach do mieszkańców Świnoujścia, którzy posiadają umowy najmu lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miasto Świnoujście, zawarte na czas nieoznaczony, a nieruchomość  w której znajduje się lokal przeznaczona jest do przekazania  spółce, zostaną skierowane pisma zawierające informacje o tym, że  przysługuje im prawo pierwszeństwa w nabyciu tego lokalu. W celu skorzystania z prawa pierwszeństwa w nabyciu, konieczne jest złożenie wniosku w terminie 30 dni od dnia doręczenia ww. pism. Nie jest przewidziana bonifikata przy sprzedaży takich lokali.

Informujemy, że dokonywane zmiany nie będą miały żadnego wpływu na zawarte umowy najmu, tj. wszystkie umowy, w tym w szczególności stawka czynszu, pozostaną bez zmian. Zmieni się jedynie wynajmujący, którym będzie TBS Lokum.

Szczegółowe informacje można uzyskać:

  1. w ZGM ul. Wyspiańskiego 35c, pokój numer 211,
    91-321-28-05 wew. 51
  2. w Urzędzie Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5 Wydział Ewidencji Nieruchomości,
    91 32 78 612, 91 321 27 41, 91 321 30 65, w godz.7.30 -15.30.

 

Joanna Ścigała

BIK UM Świnoujście

 

Zobacz również

Przejazd tunelem w Świnoujściu nie będzie możliwy w przyszłym roku

Tunel w Świnoujściu, chociaż jest już w 100 proc. wywiercony, to przejazd nim będzie możliwy …

Jeden komentarz

  1. mieszkania za półdarmo dla wybrańców, jak za PRLu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.