Strona główna / Lokalne / Młodzi Lekkoatleci z Sekcji LA „Wyspiarz” na Halowych Mistrzostwach Województwa w Szczecinie
dav

Młodzi Lekkoatleci z Sekcji LA „Wyspiarz” na Halowych Mistrzostwach Województwa w Szczecinie

W sobotę 7 marca 2020 r. odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Lekkoatletyce. Zawody zorganizowane w ramach Ministerialnego Programu „Lekkoatletyka dla Każdego”.

W konkurencjach biegowych i technicznych wystartowała 13 osobowa grupa młodych lekkoatletów na co dzień uczęszczających za zajęcia lekkoatletyczne prowadzone przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

Najmłodsi adepci królowej sportu, czyli zawodnicy z kategorii U 12 i U14 wywalczyli pięć medali: dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje występ młodych, zdolnych lekkoatletów:

Leny Szepke, która w skoku wzwyż ustanowiła swój rekord życiowy 1.30 m i tym samym wywalczyła tytuł Mistrzyni Województwa.

Franciszka Gralaka, który obronił kolejny tytuł Mistrza Województwa w skoku wzwyż z wynikiem 1.35m. Franciszek jest aktualnym Wicemistrzem Polski i zwycięzcą Plebiscytu Głosu Szczecińskiego za 2019 r. w kategorii „Sportowiec Junior”.

Emilii Stalka, która w skoku wzwyż z wynikiem 1.25 zapewniła sobie wicemistrzostwo.

Natalii Koszykowskiej, która w skoku wzwyż z wynikiem 1.15 m uplasowała się na trzecim stopniu podium.

Mai Major, która debiutowała w biegu sprinterskim i z wynikiem 9,51 zdobyła tytuł brązowej medalistki Mistrzostw Województwa.

Tuż za podium uplasowali się na czwartym miejscu:

Maciej Ruciński w skoku wzwyż z wynikiem 1.15

Adam Grudzień w biegu na 60 m z wynikiem 9,23

Oprócz wspomnianych medalistów wystartowali: Justyna Guzenda w biegu na 60m, Agnieszka Demel w biegu na 60m, Gabriela Salamonik w biegu na 60 m, Bartosz Litra w biegu na 60m, Kazimierz Tomicki w biegu na 60 m, Kacper Hamera w biegu na 60m.

Warto wspomnieć, że wszyscy startujący ustanowili rekordy życiowe, na które ciężko pracowali w okresie przygotowawczym systematycznie uczęszczając na zajęcia lekkoatletyczne, a także podczas obozu szkoleniowego w Szklarskiej Porębie zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 6 podczas ferii zimowych. Dodać należy, że zawody halowe, jak  zbliżające się biegi przełajowe są sprawdzianem poziomu wytrenowania zawodników przed letnim sezonem startowym.

Pozostaje życzyć młodym lekkoatletom z sekcji OSIR „Wyspiarz” przełożenia tej ciężkiej pracy na wyniki sportowe w kolejnych zawodach.

 

Anna Kryszan

Dyrektor OSIR „Wyspiarz”

Zobacz również

Synoptyk IMGW: poniedziałek pochmurny; od wtorku możliwe ocieplenie

W poniedziałek nad Polską będzie przeważało zachmurzenie całkowite i duże, z temperaturami maksymalnymi od 7 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.