Strona główna / Koronawirus / Branża turystyczna obawia się kłopotów związanych z koronawirusem

Branża turystyczna obawia się kłopotów związanych z koronawirusem

Około 80 przedstawicieli branży turystycznej spotkało się w poniedziałek, aby rozmawiać o zagrożeniach związanych z koronawirusem. Przedstawiciele hoteli i restauracji obawiają się spadku zainteresowania turystów.

Spotkanie zorganizowała Świnoujska Organizacja Turystyczna, a udział w nim wzięli także przedstawiciele Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, przedstawiciel Zachodniopomorskiej Organizacji Turystycznej, prezes szpitala, a także zastępca prezydenta miasta.

– Trzeba mieć nadzieje, że kryzys związany z koronawirusem, który już odbił się negatywnie na gospodarkach krajów dotkniętych epidemią, minie jak najszybciej, ale trzeba też zakładać najgorsze scenariusze i to, że odbije się negatywnie na biznesie branży – uważa Paweł Sujka, zastępca prezydenta miasta.

Przedstawiciele hoteli dopytywali o procedury związane na wypadek, gdyby jeden z gości okazał się osobą zainfekowaną. Interesowało ich na jak długo musieliby wyłączyć ośrodek z eksploatacji, a także kto pokryje straty i koszt utrzymania gości objętych ewentualną kwarantanną.

– Sytuacja z wirusem może odbić się na polskiej branży turystycznej. Z niepokojem obserwujemy to co dzieje się we Włoszech i nastawiamy się na najgorsze. To dzisiejsze spotkanie było po to, aby wysłuchać sposobów na zminimalizowanie negatywnych skutków. Przyszli przedstawiciele dużych hoteli, ale także mniejszych pensjonatów, czy apartamentów, biur podróży, gastronomicy. Mówiliśmy także o procedurach, które powinny wdrożyć hotele, przygotowaliśmy karty postępowania, również w języku ukraińskim, ponieważ sporo personelu zatrudnionego w hotelarstwie to obywatele z Ukrainy – mówi Piotr Piwowarczyk.

Przedstawiciel Zachodniopomorskiej Organizacji Turystycznej zapewnił, że w trakcie organizowania są fundusze związane z ewentualną pomocą dla branży turystycznej.

Niemal wszyscy byli zgodni, że potrzebna będzie kampania reklamowa Świnoujścia, aby zachęcić do przyjazdu nad morze. Jako źródło finansowania wskazywano głównie środki z opłaty klimatycznej.

 

Zobacz również

Zatruta Odra płynie na północ. Wojewoda prosi o powstrzymanie się od wędkowania

Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki polecił Wojewódzkiemu Inspektorowi Ochrony Środowiska, Zachodniopomorskiemu Państwowemu Wojewódzkiemu Inspektorowi Sanitarnemu, Zachodniopomorskiemu …

4 komentarze

  1. kiedy miasto w konću zamknie wszystkie hotele i inne przybytki rozkoszy dla niemców?tam nie ma zadnej kontroli…a pracownicy są narażeni na smierć z powodu zarażenia sie k-wirusem

  2. Ukraina zamyka większość przejść granicznych a my będziemy zapraszać turystów .Bez zamknięcia granic nie poradzimy sobie z tym wirusem.Jak pohoruje się wam personel to zapraszanie turystów wam nic nie da,włączcie myślenie

  3. Niemal wszyscy byli zgodni, że potrzebna będzie kampania reklamowa Świnoujścia, aby zachęcić do przyjazdu nad morze. Ale rozumiem że te zachęcanie turystów do przyjazdu dopiero kiedy uspokoi się sytuacja z koronawirusem? Jeśli wcześniej to wynika z tego że branża turystyczna ma w głębokim poważaniu życie i zdrowie mieszkańców a liczy się tylko kasa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.