Strona główna / Koronawirus / Kontrole sanitarne przy granicy w Świnoujściu. Zobacz zdjęcia

Kontrole sanitarne przy granicy w Świnoujściu. Zobacz zdjęcia

W związku z decyzją o wprowadzeniu kontroli sanitarnych na dawnych przejściach granicznych, w ramach działań zapobiegawczych niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się w Polsce koronawirusa, także w Świnoujściu prowadzone są działania.

Kontrole zostały uruchomione na dawnym przejściu Świnoujście/Garz oraz Świnoujście/Ahlbeck. Strażnicy graniczni zatrzymują autokary oraz busy wiozące powyżej 8 pasażerów. Kierowcom oraz pasażerom są wręczane są formularze.

W kolejnych dniach zakres kontroli będzie rozszerzany na inne rodzaje transportu.

Na drogowych przejściach granicznych na granicy z Rosją, Białorusią i Ukrainą kontrola sanitarna prowadzona jest wobec wszystkich osób i wszystkich pojazdów przekraczających granicę. Kontroli poddawani są także podróżni w pociągach. Służby medyczne mierzą temperaturę, a funkcjonariusze Straży Granicznej pobierają karty lokalizacyjne.

Na granicy z Niemcami kontrola sanitarna prowadzona jest w Świnoujściu (w dwóch lokalizacjach), Lubieszynie, Kołbaskowie, Krajniku Dolnym, Osinowie Dolnym, Kostrzynie nad Odrą, Świecku, Olszynie, Jędrzychowicach i Zgorzelcu. Na granicy z Czechami kontrola sanitarna prowadzona jest w Gorzyczkach, a na granicy z Litwą – w Budzisku i Ogrodnikach. Zgodnie z zaleceniem szefa MSWiA na czeskiej i słowackiej granicy zostaną utworzone kolejne punkty.

Kontroli sanitarnej poddawani są także podróżni na terenie baz promowych w Świnoujściu, Gdyni i Gdańsku.

W działanie punktów sanitarnych zaangażowane są służby medyczne, Straż Graniczna, Straż Pożarna, Policja, ITD, KAS oraz wojsko.

Podczas kontroli sanitarnej w pierwszej kolejności służby medyczne dokonują pomiaru temperatury. Po stwierdzeniu, że żadna z osób w pojeździe nie ma podwyższonej temperatury, funkcjonariusze służb odbierają karty lokalizacji pasażera i kierowcy oraz weryfikują zawarte w nich dane z dokumentami tożsamości. Karta kierowcy zawiera dodatkowe dane, m.in. numer rejestracyjny pojazdu i trasę przejazdu.

W przypadku osoby zgłaszającej złe samopoczucie i z podwyższoną temperaturą, dalsze czynności realizują służby sanitarne zgodnie z wytycznymi GIS.

W portach lotniczych w dalszym ciągu Straż Graniczna udziela wsparcia służbom zarządzającego oraz inspektorom sanitarnym przy zbieraniu od pasażerów kart lokalizacyjnych, jeśli nie zostały odebrane na pokładzie samolotu, czy w pomiarze temperatury. Pomagamy również w dystrybucji ulotek informacyjnych. Wsparcie to jest udzielane zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez porty bądź przez inspektorów sanitarnych. Szczegóły ustalane są na szczeblu roboczym.

 

Zobacz również

Zderzenie ciężarówki z osobówką. Zablokowana droga do Świnoujścia

Tragedia na drodze krajowej nr 3 pomiędzy Dargobądzem a Międzyzdrojami. Zderzył się samochód ciężarowy z …

4 komentarze

  1. zamknąć granicę!

    badajcie rowerzystów i wszystkie samochody!!!

  2. A te tlumy na rowerach i pieszo z Albecku na kwke i obiadki kto to kontroluje do nich to musimy placi 3 euro z postawienie nogi na iich ziemi Naniosa do Swinoujscia tej zarazy tylko patrzec ale placa euro i moga chodzic tabunami

  3. To nie są byłe przejścia graniczne, to są przejścia graniczne.

  4. A UBB ??? czy tam tez ktos sprawdza temperature ?
    Przejscie Transgraniczne ???? Rowerzysci … -jak to tam wyglada ??? rowerzysta tez moze przyjechać i jedzać obiadek w lokalnej restauracji…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.