Strona główna / Koronawirus / Koronawirus. Przeczytaj, to ważne

Koronawirus. Przeczytaj, to ważne

KORONAWIRUS. PRZECZYTAJ! TO WAŻNE!

Dziś (wtorek 10 marca 2020) o godzinie 10.00 w urzędzie miasta odbyło się posiedzenie miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego w sprawie aktualnej sytuacji dotyczącej koronawirusa, zwołane przez Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza. W posiedzeniu uczestniczyli Komendant Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu, Komendant Miejski Państwowej Straż Pożarnej w Świnoujście, przedstawiciele służb sanitarnych, policji oraz zastępcy prezydenta miasta.

Sytuacja na piątek 10 marca 2020 r. godzina 10.00.

  1. Zgodnie z ogólnokrajowym poleceniem MSWiA wprowadzono kontrole sanitarne na wszystkich przejściach granicznych w Świnoujściu;
  2. Każdy z pasażerów wchodzących w Szwecji na pokład promu ma mierzoną temperaturę i jest obserwowany pod kątem ewentualnych objawów zakażenia koronawirusem. Na pokładzie pasażerowie otrzymują tzw. karty lokalizacji, w których zobowiązani są do wpisania swoich szczegółowych danych, w tym o miejscu przebywania w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Karty są zbierane od pasażerów po dobiciu promu do portu w Polsce.
  3. Dziś (wtorek 10 marca 2020) od godziny 13.00 kontrole sanitarne zostają wprowadzone także na przejściach granicznych Świnoujście – Garz i Świnoujście – Ahlbeck i będą prowadzone przez całą dobę aż do odwołania.
  4. Funkcjonariusze Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej będą badać temperaturę osób wjeżdżających do Świnoujścia w autobusach i busach, czyli pojazdach powyżej 8 pasażerów.

Na potrzeby tych badań miasto kupiło bezdotykowe termometry – mówi Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz. – Jeżeli potrzebna będzie także inna pomoc z naszej strony, to oczywiście jesteśmy do dyspozycji.

Wszystkie służby jednogłośnie zaapelowały do świnoujskich mediów o zamieszczanie wyłącznie rzetelnych, potwierdzonych przez służby sanitarne, informacji dotyczących potencjalnych zakażeń koronawirusem na terenie Miasta Świnoujście.

Sytuacja jest dynamiczna, należy zachować ostrożność, ale wywoływanie paniki temu nie służy – podsumował prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej Aneta Szymanowska zaprzeczyła spekulacjom jednego z lokalnych portali, że w mieście odnotowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem.

Pacjent został zdiagnozowany w oddziale zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie. Nie stwierdzono u niego zakażenia koronawirusem. Ma zleconą antybiotykoterapię. Wrócił do domu – poinformowała dziś Aneta Szymanowska.

BIK Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz również

Ruszyły wakacje! Ratownicy pilnują bezpieczeństwa kąpiących się na świnoujskiej plaży

W piątek na maszt przy bazie ratowników ratownicy wciągnęli Błękitną Flagę, międzynarodowe wyróżnienie, które otrzymały …

Jeden komentarz

  1. Kontrole na granicy są A w kolejce UBB ???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.