Strona główna / Koronawirus / Przejście graniczne Świnoujście/Ahlbeck zamknięte. Przejazd tylko przez Świnoujście/Garz

Przejście graniczne Świnoujście/Ahlbeck zamknięte. Przejazd tylko przez Świnoujście/Garz

Decyzją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji jedyne przejście graniczne w Świnoujściu na granicy z Niemcami od północy to przejście Świnoujście-Garz.

Granicę wewnętrzną będzie można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach, a takich miejsc będzie na granicy lądowej w sumie 37: na granicy z Czechami – 15, ze Słowacją  – 5, z Niemcami – 15, z Litwą – 2. Kontrola graniczna będzie też prowadzona w 4 portach morskich oraz na 17 lotniskach. Pełna lista stanowi załącznik do rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie przywrócenia tymczasowo kontroli granicznej osób przekraczających granicę państwową stanowiącą granicę wewnętrzną.

Zakres kontroli dostosowany będzie odpowiednio do stopnia zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa w związku z wystąpieniem poważnego zagrożenia dla zdrowia publicznego wywołanego koronawirusem SARS – CoV-2 (choroba COVID – 19). Straż Graniczna będzie realizować zadania przy użyciu sprzętu mobilnego, w oparciu o własne zasoby kadrowe oraz we współdziałaniu z Policją i Państwową Strażą Pożarną.

 

Zobacz również

Latarnia Morska. To będzie wyjątkowy weekend

W sobotę i niedzielę 15-16 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich. W sobotę ulicami naszego …

3 komentarze

  1. A co z osobami, ktore nie maja auta?

    • ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

      🗣 Będę składał wniosek, żeby takie osoby, które nie mają samochodów, będą musiały obowiązkowo taki samochód kupić pod groźbą kary chłosty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.