Strona główna / Koronawirus / Przejście graniczne Świnoujście/Ahlbeck zamknięte. Przejazd tylko przez Świnoujście/Garz

Przejście graniczne Świnoujście/Ahlbeck zamknięte. Przejazd tylko przez Świnoujście/Garz

Decyzją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji jedyne przejście graniczne w Świnoujściu na granicy z Niemcami od północy to przejście Świnoujście-Garz.

Granicę wewnętrzną będzie można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach, a takich miejsc będzie na granicy lądowej w sumie 37: na granicy z Czechami – 15, ze Słowacją  – 5, z Niemcami – 15, z Litwą – 2. Kontrola graniczna będzie też prowadzona w 4 portach morskich oraz na 17 lotniskach. Pełna lista stanowi załącznik do rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie przywrócenia tymczasowo kontroli granicznej osób przekraczających granicę państwową stanowiącą granicę wewnętrzną.

Zakres kontroli dostosowany będzie odpowiednio do stopnia zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa w związku z wystąpieniem poważnego zagrożenia dla zdrowia publicznego wywołanego koronawirusem SARS – CoV-2 (choroba COVID – 19). Straż Graniczna będzie realizować zadania przy użyciu sprzętu mobilnego, w oparciu o własne zasoby kadrowe oraz we współdziałaniu z Policją i Państwową Strażą Pożarną.

 

Zobacz również

Przejazd tunelem w Świnoujściu nie będzie możliwy w przyszłym roku

Tunel w Świnoujściu, chociaż jest już w 100 proc. wywiercony, to przejazd nim będzie możliwy …

3 komentarze

  1. A co z osobami, ktore nie maja auta?

    • ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

      ? Będę składał wniosek, żeby takie osoby, które nie mają samochodów, będą musiały obowiązkowo taki samochód kupić pod groźbą kary chłosty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.