Strona główna / Koronawirus / „Mrówki” wróciły! Gdy jedni boją się o zdrowie, inni szmuglują papierosy

„Mrówki” wróciły! Gdy jedni boją się o zdrowie, inni szmuglują papierosy

Ludzie wykorzystują zamknięte granice z Niemcami i właśnie zwietrzyli interes. Ruch graniczny nie jest zamknięty dla polskich pracowników świadczących usługi w przygranicznych miejscowościach. To właśnie oni oferują się w dostarczaniu tańszych papierosów z Polski do Niemiec. Na granicy nikt nie sprawdza ile przewożą papierosów i alkoholu.

Straż Graniczna nie kontroluje pojazdów wyjeżdżających z Polski. Sprawdzanie kierowców i pasażerów odbywa się tylko w kierunku z Niemiec. Przejeżdżać mogą Polacy pracujący na terenie przygranicznym. Wcześniej muszą mieć zmierzoną temperaturę, a także wypełnić specjalny formularz.

– Na internetowej grupie zaczęły się pojawiać oferty sprzedaży papierosów. Kupców i sprzedających nie brakuje – pisze w e-mailu pan Mateusz. – Nie tylko papierosy są w cenie, ale także mięso i inne artykuły spożywcze. Ktoś zwietrzył interes. Pewnie nie wszyscy to robią, ale widać, że nie problem nie jest marginalny – dodaje.

Na granicy Świnoujście/Garz od rana widać spory ruch aut na świnoujskich rejestracjach.

Zobacz również

Od teraz każda alejka w Parku Zdrojowym ma swoją nazwę

75 tabliczek z nazwami alejek zamontowano w zrewitalizowanej części Parku Zdrojowego; począwszy od ulicy Krzywoustego …

5 komentarzy

  1. Przecież przejście plażą nie jest oficjalnie zamknięte ( co najwyżej na plaży jest zakaz chodzenia przez granicę ale przecież nikt nie pilnuje przejścia przez plażę) i zawsze można sobie spacerkiem , plażą nad morzem przejść i kupić coś po okazyjnej cenie np w Albeck

  2. ZAMKNAC GRANICE DLA WSZYSTKICH ONI TEZ PRZENASZA WIRUSA.

  3. Ważne są pieniądze czy zdrowie

  4. zamknąć Świnoujście dla turystyki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.