Strona główna / Koronawirus / „Mrówki” wróciły! Gdy jedni boją się o zdrowie, inni szmuglują papierosy

„Mrówki” wróciły! Gdy jedni boją się o zdrowie, inni szmuglują papierosy

Ludzie wykorzystują zamknięte granice z Niemcami i właśnie zwietrzyli interes. Ruch graniczny nie jest zamknięty dla polskich pracowników świadczących usługi w przygranicznych miejscowościach. To właśnie oni oferują się w dostarczaniu tańszych papierosów z Polski do Niemiec. Na granicy nikt nie sprawdza ile przewożą papierosów i alkoholu.

Straż Graniczna nie kontroluje pojazdów wyjeżdżających z Polski. Sprawdzanie kierowców i pasażerów odbywa się tylko w kierunku z Niemiec. Przejeżdżać mogą Polacy pracujący na terenie przygranicznym. Wcześniej muszą mieć zmierzoną temperaturę, a także wypełnić specjalny formularz.

– Na internetowej grupie zaczęły się pojawiać oferty sprzedaży papierosów. Kupców i sprzedających nie brakuje – pisze w e-mailu pan Mateusz. – Nie tylko papierosy są w cenie, ale także mięso i inne artykuły spożywcze. Ktoś zwietrzył interes. Pewnie nie wszyscy to robią, ale widać, że nie problem nie jest marginalny – dodaje.

Na granicy Świnoujście/Garz od rana widać spory ruch aut na świnoujskich rejestracjach.

Zobacz również

Zderzenie dwóch samochodów osobowych. Sprawca uciekł. Zobacz zdjęcia!

Trwają poszukiwania kierowcy VW Golfa, który chwilę po godzinie 19 doprowadził do czołowego zderzenia z …

5 komentarzy

  1. Przecież przejście plażą nie jest oficjalnie zamknięte ( co najwyżej na plaży jest zakaz chodzenia przez granicę ale przecież nikt nie pilnuje przejścia przez plażę) i zawsze można sobie spacerkiem , plażą nad morzem przejść i kupić coś po okazyjnej cenie np w Albeck

  2. ZAMKNAC GRANICE DLA WSZYSTKICH ONI TEZ PRZENASZA WIRUSA.

  3. Ważne są pieniądze czy zdrowie

  4. zamknąć Świnoujście dla turystyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.