Strona główna / Lokalne / Budowa tunelu pod Świną. Raport z postępu prac
default

Budowa tunelu pod Świną. Raport z postępu prac

W okresie od 9 marca do 14 marca 2020 roku zakończyły się prace przy budowie murków prowadzących dla ścian szczelinowych komory startowej. Jednocześnie rozpoczęła się budowa koszów zbrojeniowych dla sekcji ścian szczelinowych.

Wykonawca kontynuuje prace przy budowie Zakładu Prefabrykacji – przede wszystkim przygotowuje fundamenty pod halę zakładu. Prowadzi także rozruch węzła betoniarskiego. W ciągu ostatnich dni wykonane zostały już próbne zaroby – próbki przekazano do badań laboratoryjnych.

Kontynuowane są prace przy niwelacji terenu dla nowego układu drogowego w rejonie placu manewrowego oraz w rejonie ulicy Karsiborskiej. Po stronie wyspy Uznam trwa budowa placów składowych i dróg technologicznych dla materiałów i sprzętu.

Po stronie wyspy Wolin kontynuowane jest usuwanie karp oraz materiału z wycinki drzew i krzewów. Wykonawca nadal porządkuje ten teren.

W części projektowej niezmiennie trwają prace nad opracowywaniem projektów wykonawczych w zakresie branży mostowej, tunelowej, drogowej oraz konstrukcyjno-budowlanej.

W związku z pojawieniem się pandemii koronawirusa Wykonawca zmienił organizację pracy kadry biurowo technicznej celem zminimalizowania kontaktów pomiędzy pracownikami. Część osób wykonuje swoje czynności w domu, a część (rotacyjnie) w biurze. Wykonawca stosuje się do procedur Głównego Inspektora Sanitarnego, w zakresie odpowiednich zachowań i  utrzymania higieny przez wszystkich pracowników. Na bieżąco również informuje pracowników na temat pandemii koronawirusa.

Źródło: Tunel Świnoujście

Zobacz również

Nawet będąc na urlopie można pamiętać o Bohaterach

W Świnoujściu w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, ratownicy wodni o godzinie 17 zapalili biało-czerwone flary. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.