Strona główna / Koronawirus / Żołnierze pomagają strażnikom granicznym w patrolowaniu pasa granicznego. Zobacz zdjęcia!

Żołnierze pomagają strażnikom granicznym w patrolowaniu pasa granicznego. Zobacz zdjęcia!

17 marca br. żołnierze 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego/12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej otrzymali bardzo ważne zadanie do wykonania: wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Świnoujściu patrolują granicę.
Głównym celem działania jest minimalizacja ryzyka rozprzestrzeniania się epidemii na terytorium RP. Żołnierze zabezpieczają przejścia graniczne, przeciwdziałając przemieszczaniu się osób chcących ominąć kontrole graniczną i sanitarną. Do ich zadań należy prowadzenie działalności patrolowej, obserwacja oraz udział w pełnieniu służby na posterunkach.
W piątek 20 marca, w rejon działań prowadzonych przez żołnierzy 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego przybył Dowódca 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, generał dywizji Maciej Jabłoński, który osobiście chciał się zapoznać się z sytuacją na punktach granicznych i zadaniami wykonywanymi przez podległych żołnierzy.
W czasie tej wizyty generałowi Jabłońskiemu towarzyszyli dowódca 8 koszalińskiego pułku przeciwlotniczego pułkownik Mariusz Janikowski i komendant Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu podpułkownik SG Krzysztof Sosnowski, którzy zapoznali z bieżącą sytuacją w rejonie oraz wspólnie podejmowanymi działaniami.

Zobacz również

Na granicę pomiędzy Polską a Niemcami wrócą kontrole?

Związek Niemieckiej Policji Federalnej zaapelował o tymczasowe kontrole graniczne na granicy polsko-niemieckiej ze względu na rosnącą liczbę …

2 komentarze

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Ale cyrk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.